10 kwietnia 2021

Iran ogłasza „czwartą falę” koronawirusa. 10-dniowy lockdown obowiązuje w większości prowincji

W 23 z 31 prowincji Iranu ogłoszono lockdown. To odpowiedź na tzw. czwartą falę koronawirusa. Zdaniem władz, odpowiadać ma za nią brytyjska mutacja Covid-19.

 

Wprowadzone w sobotę restrykcje mają obowiązywać przez 10 dni. Jednak, jak przewidują władze, nawet zaostrzone restrykcje, wobec szybkiego skoku notowanych zakażeń,  nie sprawią, że sytuacja w kraju zostanie łatwo opanowana.

 

Obostrzenia zostały ogłoszone niedługo przed początkiem Ramadanu. Ten zaczyna się we środę. Ograniczenia wykluczają zgromadzenia publiczne. Zamknięte są szkoły, sklepy, punkty usługowe, teatry oraz obiekty sportowe.

 

Zdaniem władz Iranu, mutacja wirusa dotarła do kraju przez terytorium Iraku, a wpływ na obecną sytuację epidemiczną miały obchody Perskiego Nowego Roku. W tym roku trwały one od 18 marca do 2 kwietnia. Tradycyjnie jest to okres, w którym Irańczycy masowo odwiedzają swoich bliskich i przyjaciół.

 

Źródło: interia.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(4)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie