12 sierpnia 2012

Iran: trzęsienie ziemi, zginęło 250 osób

(Tabriz, fot. Amir136990 / commons.wikimedia.org, licencja cc)

W sobotę rejon miasta Tabriz w północno-zachodnim Iranie nawiedziły dwa silne wstrząsy tektoniczne. 250 osób zginęło, 2000 zostało rannych. Trwa akcja ratunkowa.

 

Według Chalil Saie, szefa centrum ds. katastrof prowincji Azerbejdżan Wschodni, 60 okolicznych wsi zostało zniszczonych w 60–80 procentach, a 4 całkowicie zrównane z ziemią. Ofiary śmiertelne odnaleziono na terenach wiejskich. W Tabriz liczącym blisko 1,5 miliona mieszkańców zanotowano tylko straty materialne.

 

W akcji ratunkowej uczestniczy 66 grup ratowników ze specjalnie przeszkolonymi psami, 185 karetek i 40 aparatów do lokalizowania osób, znajdujących się pod gruzami budynków. Wstrząsy o sile 6,4 i 6,3 w skali Richtera nawiedziły miasta Warzagan, Ahar i Haris w prowincji Azerbejdżan Wschodni w sobotę około godz. 14.23 czasu polskiego.

 

 

Źródło: tvp.info

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie