19 października 2012

Irlandia Płn.: apel o śledztwo ws. ośrodka aborcyjnego

John Larkin, prokurator generalny Irlandii Północnej wezwał w specjalnym liście parlamentarną komisję sprawiedliwości do zbadania okoliczności otwarcia pierwszego w tym autonomicznym regionie prywatnego ośrodka aborcyjnego. Placówka, która należy do międzynarodowej organizacji promującej aborcję Marie Stopes International została otwarta 18 października br. w Belfaście. Decyzję tę skrytykowali obrońcy życia oraz duchowni Kościoła katolickiego.

 

Adwokaci reprezentujący organizacje broniące życia rozpoczęli gromadzenie dowodów na to, że pozarządowa organizacja proaborcyjna dopuszczała się łamania prawa w innych krajach. Zamierza przedstawić je komisji sprawiedliwości badającej sprawę otwarcia ośrodka w Belfaście.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Bernadette Smyth z czołowej północnoirlandzkiej organizacji Precious Life jest przekonana, że przestępcza działalność Marie Stopes International zostanie zbadana przez wymiar sprawiedliwości Irlandii Północnej, i że sprawą powinien zająć się minister zdrowia Edwin Poots.

 

Zdaniem Smyth, Marie Stopes International „łamie prawo po to, by je zmienić”. Działaczka pro-life zadeklarowała jednocześnie, że mieszkańcy Irlandii Północnej nie dopuszczą do podobnych sytuacji na swoim terenie. Zapowiedziała, że jej organizacja rozpocznie szeroką akcję informacyjną, w której medycy i prawnicy ukażą prawdę o działalności aborcyjnego giganta czerpiącego olbrzymie zyski z procederu zabijania dzieci nienarodzonych.

 

Aborcja nie ma nic wspólnego z opieką zdrowotną – przypomniała w rozmowie z portalem LifeSiteNews zaraz po tym jak w czwartek po południu przed nowo otwartym ośrodkiem w Belfaście zgromadziło się około tysiąca osób protestujących przeciwko działalności międzynarodowego potentata aborcyjnego.

 

Rocznie w Irlandii Północnej przeprowadzanych jest od 30 do 40 legalnych aborcji. W odróżnieniu od pozostałych regionów Wielkiej Brytanii, gdzie aborcja na życzenie jest legalna do 24. tygodnia życia dziecka, prawo w Irlandii Północnej pozwala uśmiercić nienarodzone dziecko, tylko wtedy kiedy ciąża zagraża życiu matki lub może przyczynić się do poważnych komplikacji zdrowotnych kobiety.

 

Źródło: KAI

pam

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 506 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram