23 marca 2021

Izrael: spray do nosa zwalczający koronawirusa wkrótce dostępny w aptekach

(fot. flickr.com)

Kanadyjska firma biotechnologiczna Sanotize poinformowała o uzyskaniu warunkowej zgody rządu Izraela na sprzedaż sprayu zabijającego znajdujące się w jamie nosowej wirusy, w tym koronawirus SARS-CoV-2.

Spray do nosa będzie dostępny bez recepty w aptekach już tego lata – informuje firma Sanotize. Głównym składnikiem sprayu Enovid jest tlenek azotu, który według twórców ma zabijać wirusy w jamie nosowej, nie pozwalając na dalszy rozwój patogenów i przedostawanie się ich do płuc.

 

Dotychczasowe wyniki badań kliniczne fazy II w Kanadzie i Wielkiej Brytanii sugerują, że środek skutecznie i szybko redukuje ilość wirusa w organizmie u zakażonych osób, o ok. 95 proc. w ciągu 24 godzin i 99 proc. w ciągu 72 godzin. To z kolei pozwala na zatrzymanie transmisji wirusa, skrócenie choroby i złagodzenie jej przebiegu.

 

Oprócz Izraela, produkt koncernu Sanotize został wpisany do bazy danych ministerstwa zdrowia Nowej Zelandii, gdzie oczekuje na wydanie odpowiednich rekomendacji.

 

Źródło: tvp.info
PR

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(2)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie