5 czerwca 2021

Jakie limity będą obowiązywały w kościołach w niedzielę 6 czerwca? Jest nowe rozporządzenie

(Zdjęcie ilustracyjne Fot. PCh24.pl/MA)

Mimo notowanego spadku zakażeń koronawirusem i zmniejszania ograniczeń nakładanych na różne dziedziny naszego życia, rząd nie zdecydował się na złagodzenie ograniczeń dotyczących liczby wiernych w kościołach. Nowe rozporządzenie zostało opublikowane 5 czerwca 2021 roku.

Nowe rządowe zakazy dotyczące sprawowania kultu nie zmieniły dotychczasowych ograniczeń. Wciąż wierni muszą w kościołach używać maseczek, zachowywać dystans, a liczba osób uczestniczących w liturgii nie może przekraczać limitu liczonego jako 15 m2 na osobę. W celebracjach odbywających się na zewnątrz pozostał nakaz stosowania dystansu.

W opublikowanym właśnie rozporządzeniu w zapisach dotykających kwestii sprawowania kultu właściwie zmieniło się tylko jedno – data obowiązywania aktualnych ograniczeń. Została ona przesunięta z 5 czerwca na 25 czerwca 2021 roku.

W sprawie obostrzeń w kościołach, w przeddzień publikacji rozporządzenia, głos zabrał Rzecznik Konferencji Episkopatu Polski ks. Leszek Gęsiak SJ. Ocenił on, że decyzja polskich władz odnośnie utrzymania limitu wiernych w kościołach budzi wątpliwości. Jego zdaniem wobec luzowania obostrzeń w innych dziedzinach życia społecznego takie same kroki powinny zostać podjęte w przypadku polskich katolików.

Publikacja rozporządzenia rozwiała wątpliwości – obecne limity w kościołach zostają do 25 czerwca.

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(59)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy