26 kwietnia 2021

Jaka przyszłość programu? Nie wiemy. Pewnie więcej będzie wiadomo w ciągu 48 godzin. Liczymy na porozumienie, wyjaśnienie sytuacji i powrót na antenę – powiedział autor zdjętej nagle z ramówki TVP audycji „Warto Rozmawiać”.

 

Przypomnijmy przed tygodniem zablokowana została emisja kolejnego odcinka programu Jana Pospieszalskiego. Miał dotyczyć konsekwencji zamknięcia szkół i nauki zdalnej dla zdrowia dzieci i młodzieży. Tuż przed planowanym wejściem na antenę autorzy „Warto Rozmawiać” dowiedzieli się, że audycja – zamiast jak zawsze w formacie „na żywo” – zostanie nagrana i opublikowana z poślizgiem, w późniejszym terminie. Nie nastąpiło to jednak do dzisiaj.

Wesprzyj nas już teraz!

Nagła decyzja wywołała szereg protestów. Głos zabierają publicyści, dziennikarze i armia zawiedzionych widzów. Pod uruchomioną w minioną środę petycją „Dajcie Rozmawiać!” podpisało się już niemal 20 000 osób.

Korzystając z okazji chcemy bardzo podziękować za wyrazy wsparcia i solidarności różnym organizacjom, stowarzyszeniom i naszym widzom. Ogromna aktywność internautów na profilu „Warto Rozmawiać” potwierdza, że tematy podnoszone przez naszą redakcję są w centrum uwagi. W setkach komentarzy widać też, że rozwiązania stosowane przez rządy wielu państw (także przez nasze ministerstwo zdrowia) budzą wątpliwości, a często niepokój i sprzeciw – powiedział nam Jan Pospieszalski. 

Szczególnym zjawiskiem są poruszające świadectwa które do nas napływają. Ludzie piszą o dramatach – o chorobie i śmierci bliskich, ale też o doświadczeniach ze służbą zdrowia, o problemach w związku z zarządzeniami sanitarnymi, uwięzieniem zdrowych ludzi w domach w izolacji, … bo testy, bo wadliwie działał system IPK, bo brak przepływu danych itp. Tak szeroki odzew pokazuje też zaufanie jakim ludzie darzą nasz program i redakcję – ocenił autor popularnej audycji.

Wierni widzowie „Warto Rozmawiać” liczą, że wkrótce znów będą mogli otworzyć swoje telewizyjne „okno” i posłuchać o tematach, o których w stacjach telewizyjnych mówi się bardzo niewiele albo wręcz w ogóle.

Jaka przyszłość programu? Nie wiemy. Pewnie więcej będzie wiadomo w ciągu 48 godzin. Liczymy na porozumienie, wyjaśnienie sytuacji i powrót na antenę – powiedział nam Jan Pospieszalski.

Na razie polecamy nasze rozmowy z lekarzami, wzywanymi na „przesłuchania” do Naczelnej Izby Lekarskiej  bo ośmielili się poddać w wątpliwość zdrowotną politykę władz. Rozmowy umieścimy dziś na naszym profilu – zapowiedział.

 

Źródło: własne PCh24.pl

RoM

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(9)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez