28 sierpnia 2021

Japonia: ministerstwo zdrowia odnotowało zgony po przyjęciu szczepionek Moderna

(fot. Zdjęcie ilustracyjne, Obraz fernando zhiminaicela z Pixabay )

Zachodnie media podają, że w szczepionkach przeciwko Covid-19 produkowanych przez firmę Moderna wykryto zanieczyszczenia. Japońskie ministerstwo zdrowia odnotowało dwa przypadki zgonów, które miały miejsce po otrzymaniu szczepionki z „zanieczyszczonej partii”. W konsekwencji z rynku wycofano 1,63 mln dawek preparatu.

W Japonii odnotowano przypadki zgonów po przyjęciu szczepionki przeciwko koronawirusowi, wyprodukowanej przez koncern Moderna. Ze wstępnych badań i analiz wynika, że część dawek preparatu była zanieczyszczona. Nie ma jednak pewności czy to właśnie zanieczyszczenie było głównym powodem śmierci dwóch mężczyzn po 30. roku życia. Pacjenci zmarli zaledwie w ciągu kilku dni po przyjęciu drugiej dawki preparatu przeciwko chorobie Covid-19.

Wiadomo, że pacjenci, którzy stracili życie po przyjęciu preparatu firmy Moderna, zostali zaszczepieni dawkami pochodzącymi z „zanieczyszczonej partii”. Dla zachowania bezpieczeństwa, rząd zdecydował wycofać z użytku około 1,63 mln dawek preparatu Moderna, które zostały przygotowane w tej samej partii produkcyjnej.

Wesprzyj nas już teraz!

Co ciekawe, po pewnym czasie Moderna wraz z japońskim rządem wspólnie oświadczyli, że pomimo informacji spływających z ośrodków szczepień, ampułki firmy Moderna nie zawierają zanieczyszczeń. Innego zdania jest Takeda Pharmaceutical, która sprzedaje i dystrybuuje szczepionkę w Japonii. Wg przedstawicieli firmy, podczas rutynowego badania znaleziono w preparacie „obce cząsteczki”, a problem prawdopodobnie powstał w zakładzie produkcyjnym w Hiszpanii.

 

Źródło: Reuters.com, interia.pl, BBC

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(5)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez