19 września 1846 r. Matka Najświętsza ukazała się dwojgu dzieciom pochodzącym z Corps w Alpach francuskich. Jedenastoletniemu Maksyminowi Giraud i prawie piętnastoletniej Melanii Calvat, które pilnowały swoich krów na hali należącej do La Salette, na górze Planeau.
La Salette, to nazwa małej górskiej miejscowości należącej do diecezji Grenoble, w południowo-wschodniej Francji. La Salette oznacza dzisiaj przede wszystkim miejsce pielgrzymkowe położone w górach tej gminy i należy obok Lourdes i Fatimy do najbardziej znanych miejsc objawień Maryjnych na świecie.
Wesprzyj nas już teraz!
Maryja, która ukazała się biednym dzieciom, przypomniała światu Boże przykazania oraz wezwanie do pokuty i nawrócenia. Dzieci zobaczyły Ją siedzącą wewnątrz niezwykle jasnej kuli. Zakryła dłońmi twarz, łokcie oparła na kolanach i płakała. Przez wiele miesięcy i wiele lat dzieci niestrudzenie opowiadały o tym, co zobaczyły i usłyszały na górze La Salette, nie zmieniając przesłania mimo gróźb i szykan.
Dnia 19 września 1851 r., po przeprowadzeniu dokładnych badań zdarzenia, świadków, treści orędzia i oddźwięku na nie, Philibert de Bruillard, biskup Grenoble, uznał w swoim orzeczeniu doktrynalnym, że „zjawienie Najświętszej Dziewicy dwojgu pasterzom 19 września 1846 r. na jednej z gór w łańcuchu Alp, położonej w parafii La Salette, posiada wszelkie znamiona prawdy i wierni mogą w nie wierzyć bez obawy błędu”. Rok później, w maju 1852 roku, biskup osobiście położył kamień węgielny pod sanktuarium, którego budowa w trudnych do przebycia górach do dzisiaj jest świadectwem wielkiej ofiarności ludzi owego czasu. W celu rozpowszechniania ważnego Orędzia z La Salette powołał do istnienia Zgromadzenie Księży – Misjonarzy Matki Bożej z La Salette. Założenie nowego zgromadzenia biskup de Bruillard uważał za ukoronowanie dzieła swojego życia. Jego ostatnią wolą było, aby jego serce zostało złożone na Świętej Górze w sanktuarium Pięknej Pani.
Źródło: opoka.org.pl
luk