6 września 2021

Jesteśmy skazani na „jachiryzację” życia publicznego? Eksperci o nowoczesnych metodach uprawiania polityki

(fot. Pixabay)

Nawet jeśli części z nas model uprawiania polityki w stylu Klaudii Jachiry nie podoba się, to musimy się do niego przyzwyczaić – mówił w poniedziałek na antenie Polskiego Radia 24 dr Sebastian Gajewski, ekspert Centrum im. Ignacego Daszyńskiego.

W ocenie gościa PR24, sposób uprawiania polityki oraz komunikowanie się z odbiorcami będą odbiegać od dotychczasowych wzorców, pochodzących jeszcze z tradycji parlamentarnej XIX wieku.

Czasy kiedy parlamentarzyści wyrażali swoje zaniepokojenie na sali plenarnej Sejmu i Senatu w garsonkach i garniturach skończyły się. Część wyborców ma zapotrzebowanie na tradycyjny sposób uprawiania polityki i czuje się z tym bardziej komfortowo, ale młode pokolenie postrzega rzeczywistość niestandardowo m.in. poprzez TikToka – zauważył dr Gajewski.

Wesprzyj nas już teraz!

Z kolei Jerzy Mosoń, ekspert z Fundacji Fibre, który również był gościem Polskiego Radia 24 podkreślił, że sytuacja ludzi związanych z mediami i polityką jest ściśle powiązana z rozwojem technologii. Ze względu na dzisiejsze narzędzia komunikacji, jak zauważył, nie ma szans na to, by polityka „wróciła na salony”.

Będą to małe media czy happeningi, ale możemy się postarać jako opinia publiczna, aby ten przekaz był wyższej jakości, w szkole pokazywać uczniom w jaki sposób powinna być prowadzona dyskusja, dziś jesteśmy dopiero na początku drogi w tej kwestii, może za kilka lat osiągniemy poziom np. skandynawski – powiedział Mosoń.

 

Źródło: PolskieRadio24.pl, Polskie Radio 24

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(9)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 133 333 zł cel: 300 000 zł
44%
wybierz kwotę:
Wspieram