24 września 2021

Ponad 13 tysięcy polskich katolików podpisało apel do biskupów w sprawie Mszy Trydenckiej. Dołącz do akcji!

Ponad 13 tysięcy polskich katolików, którzy pragną pozostać i rozwijać swoją duchowość przy tradycyjnej formie liturgii i modlitwy Kościoła, podpisało synowską prośbę do polskich biskupów o wielkoduszne zabezpieczenie potrzeb duszpasterskich katolików, którzy przywiązani są do nadzwyczajnej formy rytu rzymskiego. Do apelu można dołączyć klikając w ten link! 

W związku z ogłoszeniem motu proprio papieża Franciszka Traditionis custodes, polscy katolicy zwracają się do swych Pasterzy z prośbą o ochronę przewodnictwa duchowego katolików przywiązanych do tradycyjnej formy rytu rzymskiego. To właśnie sam Ojciec Święty w swym dokumencie zarezerwował taką możliwość dla biskupów-ordynariuszy. 

Katoliccy wierni w Polsce proszą o zachowanie wszelkich istniejących dotąd wspólnot, gdyż bardzo często przyciągały one do Kościoła osoby niepraktykujące, w tym zwłaszcza młodzież męską. Proszę też o brak ograniczeń dla kapłańskich celebracji prywatnych oraz o dyspensę od zakazu celebracji w kościołach parafialnych. 

Wesprzyj nas już teraz!

Kliknij tutaj i dołącz do apelu świeckich wiernych Tradycji katolickiej! 

Chcemy stanowczo zapewnić, że całym naszym działaniem staramy się budować jedność Kościoła, zdecydowanie odcinamy się od tych, którzy instrumentalnie wykorzystują tradycyjne formy pobożności, czyniąc tym samym krzywdę zdecydowanej większości wiernych autentycznie przywiązanych do tradycyjnej liturgii – czytamy w liście do polskich biskupów, opublikowanym na stronie synowskaprosba.pl. 

Wiernymi włączającymi się w tę petycję kieruje przekonanie, że wskazanie duszpasterzy do właściwej formacji wiernych i posługi w tych wspólnotach będzie lepszym rozwiązaniem niż likwidowanie miejsc celebracji, które spowoduje, że często całe rodziny będą musiały każdej niedzieli pokonywać wiele kilometrów, aby dotrzeć na Mszę Świętą w innych miastach czy diecezjach, a nawet w pozadiecezjalnych kaplicach.

Dostrzegają także zagrożenie, że usunięcie czy nawet ograniczenie w naszych diecezjach Mszy Świętej w tradycyjnym rycie rzymskim otworzy nowe pola konfliktu w Chrystusowej Owczarni. Jeśli bowiem pasterze usuwają to, co ich poprzednicy nazwali nieusuwalnym, to dla wiernego katolika sprawa staje się w najwyższym stopniu niejednoznaczna.

Kliknij tutaj i podpisz synowską prośbę do polskich biskupów w sprawie Mszy Wszech Czasów! 

Również i każdy z członków zespołu redakcyjnego PCh24.pl i PCh24TV wysłał już swój apel do biskupów, dlatego tym bardziej zachęcamy wszystkich naszych czytelników, aby nie zwlekali i podpisali tę niezwykle ważną petycję już teraz!

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(17)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez