12 czerwca 2013

Europejska Inicjatywa Obywatelska „Jeden z Nas” wypełniła pierwszy warunek: 7 krajów Unii Europejskiej zebrało niezbędną minimalną ilość podpisów. Pozostało jeszcze przekroczenie liczby miliona deklaracji poparcia dla akcji.


Kraje, w których przekroczona została minimalna liczba to Polska, Włochy, Węgry, Słowacja, Austria, Hiszpania i Holandia.

Wynikające z rozporządzenia o Europejskiej Inicjatywie Obywatelskiej zebranie minimalnego poziomu głosów to pierwszy z warunków, które muszą osiągnąć organizatorzy, by inicjatywa miała szanse powodzenia. Kolejnym warunkiem jest przekroczenie łącznie miliona głosów poparcia z 27 krajów UE. Od 1 lipca do Unii dołączy Chorwacja.

Termin zbierania głosów mija 31 października br. Na dzień 5 czerwca w Europie zebrano już ponad 520 tys. głosów.

Niedawno akcję poparł papież Franciszek. Przed południową modlitwą „Anioł Pański” powiedział: Chciałbym też przypomnieć o odbywającej się dziś w wielu włoskich parafiach zbiórce podpisów pod europejską inicjatywą ‘Jeden z nas’. Chodzi w niej o zapewnienie prawnej ochrony embrionu, czyli ochronę każdego ludzkiego życia od pierwszej chwili jego istnienia.

Warto przypomnieć, że z inicjatywy Centrum Prawnego Ordo Iuris 23 maja odbyło się w Sejmie posiedzenie Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny w sprawie Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej „Jeden z nas”. Parlamentarzyści  wyrazili uznanie i poparcie dla akcji mającej na celu zakazanie finansowania aborcji i eksperymentów na ludziach z funduszy europejskich.

  

Podczas spotkania głos zabrali zaproszeni goście. Dr Dobrochna Bach-Golecka z wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego opowiedziała o społecznych skutkach kampanii prowadzonych w ramach EIO. Jakub Bałtroszewicz, koordynator polskiego komitetu narodowego Inicjatywy Jeden z nas, przedstawił historię akcji oraz jej aktualne wyniki – 440 000 zebranych podpisów. Dr Joanna Banasiuk z Centrum Prawnego Ordo Iuris wytłumaczyła mechanizm finansowania z funduszy unijnych organizacji zajmujących się przeprowadzaniem i promowaniem aborcji.

 

Zgromadzeni na posiedzeniu parlamentarzyści wydali oficjalne stanowisko Parlamentarnego Zespołu na rzecz Ochrony Życia i Rodziny, w którym udzielili zdecydowanego poparcia europejskiej inicjatywie obywatelskiej „Jeden z Nas”. Zdaniem członków Zespołu, cele tej akcji w niewątpliwy sposób służą należytej ochronie ludzkiej godności.

Tego samego dnia na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego odbyło się seminarium dotyczące Europejskiej Inicjatywy Obywatelskiej. Jednym z organizatorów tego wydarzenia było Centrum Prawne Ordo Iuris.

 

 

Źródło: jedenznas.eu, ordoiuris.pl

KRaj, kra

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie