26 lutego 2024

Kanada: miasto Westlock zakazuje wywieszania tęczowych flag LGBT na budynkach publicznych

(Zdjęcie ilustracyjne, Fot. Pavlína Matašovská / Pixabay )

Mieszkańcy miasta Westlock w prowincji Alberta w Kanadzie zdecydowali o zakazie epatowania flagami LGBT. Nowe przepisy uchwalone w powszechnym głosowaniu zabraniają wywieszania tęczowych bander na budynkach publicznych oraz przy miejskich drogach.

Mieszkańcy miasta Westlock w Kanadzie przygotowali specjalną petycję do władz, w której apelowali o przyjęcie nowego miejskiego regulaminu. Domagali się w niej, aby nowe miejskie prawo zakazywało promocji ideologii LGBT w postaci wywieszania tęczowych flag. Kanada jest państwem, w którym miejskie instytucje w różny sposób angażują się w publiczne wspieranie postulatów lewicowego środowiska LGBT. Tak jednak nie będzie w Westlock w prowincji Alberta.

Petycja złożona przez mieszkańców zawierała instruktaż dotyczący wywieszania flag na budynkach publicznych oraz przy miejskich drogach. Regulamin ma bowiem nakazywać, aby w mieście mogły być wywieszane jedynie flagi państwowego oraz nawiązujące do prowincji Alberta.

Wesprzyj nas już teraz!

„Na masztach na terenie gminy Westlock można wywieszać wyłącznie flagi federalne, prowincjonalne i miejskie” – napisano w regulaminie, który został przyjęty przez władze w związku z petycją mieszkańców i głosowaniem powszechnym.

Co więcej, regulamin zakazuje również malowania tęczowych barw LGBT na przejściach dla pieszych. W tych miejscach będzie można malować jedynie powszechnie obowiązujące białe pasy. To oznacza również, że „tęczowe” przejścia dla pieszych mają zostać zastąpione tradycyjnymi, białymi pasami.

Według nieoficjalnych wyników opublikowanych przez miasto Westlock, mieszkańcy zwyciężyli w głosowaniu niewielką większością głosów. Nowy regulamin poparło 663 osób. Natomiast przeciwnych tym regulacjom było 639 mieszkańców.

Gdy petycja spełniła wymogi prawne Westlock, regulamin został poddany pod głosowanie mieszkańców miasta. Decyzją mieszkańców pozbyto się z przestrzeni publicznej barw LGBT. Ubolewał nad tym burmistrz miasta Jon Kramer, który nie akceptuje tej decyzji, choć nie może się jej sprzeciwić.

„Rada nie poparła proponowanego regulaminu dotyczącego przejść dla pieszych i masztu flagowego, ponieważ uważaliśmy, że jest on sprzeczny z naszym zaangażowaniem na rzecz równości, różnorodności i wykluczenia społecznego” – stwierdził w komunikacie prasowym.

„Ten plebiscyt jest wiążący i jako taki – regulamin ogranicza sposób, w jaki jesteśmy w stanie wykazać to zaangażowanie” – powiedział. „Będziemy jednak nadal szukać sposobów, aby przyjąć tych w naszej społeczności, którzy potrzebują pomocnej dłoni, w tym grupy marginalizowane” – napisano.

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(9)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Skutecznie demaskujemy liberalną i antychrześcijańską hipokryzję. Wspieraj naszą misję!

mamy: 136 004 zł cel: 300 000 zł
45%
wybierz kwotę:
Wspieram