Mieszkańcy kanadyjskiego miasta Barrhead w Albercie poparli uchwałę zakazującą wywieszania flag LGBT w mieście. Chodzi o miejsca uznawane za część infrastruktury miejskiej jak urzędy, szkoły, szpitale i inne podobne miejsca.
Uchwała zakazująca wywieszania symboli propagujących ideologię LGBT – w tym tęczowych flag – została przegłosowana większością 57 proc. głosów mieszkańców Barrhead. 43 proc. było przeciwko wprowadzanym zmianom. Wyniki zostały już oficjalnie potwierdzone i opublikowane na stronie internetowej urzędu miasta.
Nowe przepisy zakazują propagandy symboli LGBT nie tylko poprzez wywieszanie flag LGBT na budynkach użyteczności publicznej. Mieszkańcy Barrhead zakazali również malowania przejść dla pieszych w tęczowych barwach LGBT. Dotychczas była to popularna forma promocji homoseksualizmu w Kanadzie. Zgodnie z zapisami nowego prawa, przejścia dla pieszych będą malowane białą farbą, a na budynkach będą mogły być wywieszane jedynie flagi Kanady, prowincji Alberta oraz miasta Barrhead.
Wesprzyj nas już teraz!
„Na miejskich przejściach dla pieszych nie będzie żadnych dekoracji ani flag wspierających ruchy polityczne, społeczne, religijne lub podmioty komercyjne” – głosi fragment ustawy.
Ustawa idzie o krok dalej stwierdzając, że „nie będzie dozwolone żadne zachowanie praw nabytych w stosunku do istniejących przejść dla pieszych ani flag naruszających nową ustawę”.
Jak donosi LifeSiteNews, w czerwcu mieszkańcy Barrhead rozpoczęli petycję o usunięcie wszystkich tęczowych przejść dla pieszych LGBT i flag LGBT z terenów miejskich. Została ona przedstawiona radzie miasta w lipcu, a podpisało ją 10 procent obywateli.
W październiku ogłoszono, że odbędzie się w tej sprawie głosowanie mieszkańców. Zwolennicy nowej uchwały spotkali się z oporem lokalnych aktywistów LGBT.
Warto odnotować, że Barrhead jest już drugą gminą w prowincji w ostatnich miesiącach, która zakazała wszystkich nieoficjalnych flag na budynkach, a także niestandardowych (tęczowych) przejść dla pieszych.
Podobną uchwałę przyjęto w mieście Westlock w prowincji Alberta.
Źródło: LifeSiteNews.com
WMa