Kampania społeczna realizowana w szkołach Toronto, mająca za zadanie walkę ze stereotypami płciowymi i dyskryminacją na tle seksualnym, promuje nie tylko homoseksualizm ale i… poligamię. W imię politycznej tolerancji przekroczono kolejną granicę.
Autorzy kampanii „Safe and Positive Spaces” przedstawili uczniom plakaty zatytułowane „Love has no gender”. Na plakatach umieszczono znaki graficzne płci w różnokolorowych sercach. Oprócz grafik przedstawiających dwie kobiety i dwóch mężczyzn w jednym, pozytywnym serduszku, autorzy umieścili w nim także jedną kobietę i dwóch mężczyzn.
Wesprzyj nas już teraz!
Doretta Wilson z Society for Quality Education przyznaje, że autorzy kampanii przekroczyli granicę. – Myślę, że naturalną reakcją większości rodziców będzie „Chwila moment, czemu to służy?” – uważa Wilson. – To jest chwila, w której rodzice będący tolerancyjni jak tylko chcą, powiedzą „Myślę, że być może przekroczono granicę”. Będzie kilka szkół w mieście, których społeczności będą mocno zdenerwowane. Staramy się być tak bardzo poprawni polityczne, że doszliśmy do końca pewnego spektrum, teraz nieuchronnie zacznie się obrażanie ludzi – ocenia dyrektor z Society for Quality Education.
Według Charlesa McVetiego, dyrektora Canada Christian College, te plakaty są przykładem „psychicznego molestowania dzieci”. – To skandaliczne zachowanie. (…) Teraz TDSB (Toronto District School Board – przyp. red.) nie tylko zdecydowała się uczyć naszych dzieci kwestionowania ich płci ale i je indoktrynować.
Rzecznik TDSB – Ryan Bird – odrzuca te zarzuty. Jak twierdzi, celem kampanii była edukacja dotycząca dyskryminacji seksualnej, przygotowanych materiałów nie należy odczytywać jako promocji poligamii. Kontrowersyjny element plakatów miał rzekomo zwrócić uwagę dzieci na biseksualność. Inny spośród plakatów z różnokolorowymi rybkami opatrzono napisem „We’re here, we’re queer, we’re in your school”. Sama kampania ma, zdaniem jej autorów, uczynić szkołę miejscem wolnym od dyskryminacji i molestowania, w którym wszystkie orientacje seksualne spotykają się ze wsparciem i akceptacją.
Źródło: lifesitenews.com
mat