22 grudnia 2022

Kanada: Policja w Montrealu pozbywa się z mundurów wizerunku św. Michała Archanioła

Działając w oparciu o przepisy stanu Quebec dotyczące „laickości państwa”, montrealska policja usuwa z mundurów wizerunek św. Michała Archanioła, patrona kanadyjskich służb. Za bezpośredni pretekst do urzeczywistnienia zapisów ustawy posłużyły nagrania z protestów przeciw tegorocznemu COP15; globalistycznemu zjazdowi elit finansowych i politycznych ds. bioróżnorodności.

Jak informuje amerykańska Catholic News Agency, rozporządzenie City of Montreal Police Service (SPVM) zostało oparte o uchwalone w 2019 r. przepisy stanu Quebec dotyczące świeckości funkcji publicznych. Funkcjonariusze na służbie nie mogą nosić w widocznym miejscu żadnych symboli religijnych, a z mundurów policyjnych zniknie wizerunek św. Michała Archanioła z mieczem i tarczą, opatrzony hasłem: „Święty Michale, broń nas!”.

Choć przepisy uchwalono 3 lata temu, policja wprowadza je w życie dopiero teraz. Jak przekonuje CNA, za bezpośredni pretekst urzeczywistnienia zapisów ustawy posłużyła dokumentacja z protestów przeciw tegorocznemu COP15, odbywającego się w Montrealu.

Wesprzyj nas już teraz!

Na licznych filmach w mediach społecznościowych widać mundurowych z przypiętymi charakterystycznymi odznakami. „Po analizie uzgodniono, że herb św. Michała noszony przez funkcjonariuszy SPVM (Service de Police de la Ville de Montréal) na mundurach jest znakiem religijnym w rozumieniu prawa” – napisano w notatce rozesłanej do funkcjonariuszy.

„W związku z tym prosimy was teraz o uprzejme usunięcie z mundurów wszelkich herbów symbolizujących lub odnoszących się do Archanioła św. Michała, aby zachować zgodność z prawem” – dodano.

Ustawa o sekularyzmie państwowym, to rozporządzenie z 2019 r., które stanowi, że prowincja Quebec, w której znajduje się Montreal, „jest państwem świeckim”. Pomimo sprzeciwów wobec dyskryminujących przepisów, Sąd Najwyższy Quebecu utrzymał je w mocy.

Od momentu wprowadzenia ustawy była ona krytykowana przez przywódców politycznych i religijnych, którzy nazywali ją aktem dyskryminacji i obrazą wolności religijnej. Na jej podstawie w 2019 roku Rada Miejska Montrealu usunęła krucyfiks, który znajdował się na terenie obiektu od 80 lat. W tym samym roku usunięto krzyż również z Niebieskiego Pokoju Zgromadzenia Narodowego Quebecu.

Źródło: catholicnewsagency.com
PR

 

Chrystofobia umacnia się w Polsce. Coraz więcej przestępstw wobec katolików i Kościoła

Chrystofobia szturmuje szkoły! Dyrektor ma prawo odmówić zdjęcia krzyża? Ordo Iuris odpowiada!

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 32 351 zł cel: 500 000 zł
6%
wybierz kwotę:
Wspieram