31 maja 2022

Kanada pozostanie w ucisku sanitaryzmu. Parlament przedłużył ograniczenia dla podróżnych

(Justin Trudeau / Fot. Wikimedia Commons)

Liberalna większość w kanadyjskim parlamencie odrzuciła wniosek Partii Konserwatywnej, która żądała natychmiastowego powrotu do swobody podróżowania, jaka obowiązywała przed ogłoszeniem tzw. pandemii koronawirusa.

Stosunkiem 202 do 117 głosów sejmowa lewica w Kanadzie przegłosowała utrzymanie w mocy ograniczeń podróżowania wprowadzonych przez rząd Justina Trudeau pod pretekstem „walki” z epidemią koronawirusa.

Prawodawcy odrzucili wniosek Partii Konserwatywnej o „natychmiastowy powrót do zasad sprzed pandemii i do statusu usług w zakresie podróży”. Oznacza to, że osoby chcące przemieszczać się samolotem, pociągiem czy statkiem muszą wykazać, iż zostały „w pełni zaszczepione” eksperymentalnym preparatem zwanym szczepionką przeciw COVID-19.

Wesprzyj nas już teraz!

Jak zwraca uwagę serwis LifeSiteNews, wszyscy parlamentarni liberałowie zagłosowali za utrzymaniem reżimu sanitarnego. Głosu nie oddał jeden z kandydatów na lidera Partii Konserwatywnej, Pierre Poilievre, natomiast inna popularna kandydatka o poglądach pro-life i wolnościowych, Leslyn Lewis, zagłosowała za powrotem do normalności.

Zwraca się również uwagę na szczególną uciążliwość tych ograniczeń ze względu na ogromną powierzchnię geograficzną Kanady. Osoby, które nie zdecydowały się wziąć udziału w akcji „wyszczepiania” są zmuszone pokonywać potężne dystanse wyłącznie samochodem.

Restrykcje będą mogły być przedłużane co najmniej do 17 września, ponieważ wtedy ma się odbyć posiedzenie sądu federalnego, na którym rząd Trudeau podejmie próbę obrony rzekomej konstytucyjności wprowadzonych ograniczeń swobód obywatelskich.

Chcemy, aby ta sprawa została rozpatrzona w sądzie. Podobne sprawy dotyczące restrykcji związanych z Covid-19 były rozstrzygane w Stanach Zjednoczonych, Indiach i Nowej Zelandii. Sądy na całym świecie stwierdziły, że rządy muszą przestrzegać podstawowych praw człowieka, w tym prawa do autonomii cielesnej, co oznacza, że ​​jednostki mają prawo do swobodnego decydowania o tym, jakie leczenie chcą otrzymać – komentuje prawniczka Eva Chipiuk z Centrum Sprawiedliwości ds. Wolności Konstytucyjnych.

Źródło: lifesitenews.com

FO

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Po osiągnięciu celu na 2024 rok nie zwalniamy tempa! Zainwestuj w rozwój PCh24.pl w roku 2025!

mamy: 34 666 zł cel: 500 000 zł
7%
wybierz kwotę:
Wspieram