15 lutego 2023

Kanadyjscy łowcy narządów. Biznes transplantacyjny kwitnie po legalizacji tzw. eutanazji

(Fot. PCh24.pl)

Kanadyjskie doświadczenie pokazuje, że za wprowadzeniem „wspomaganego samobójstwa” przemawia nie tylko przewrotna idea fałszywego miłosierdzia, lecz również (lub przede wszystkim) całkiem niezłe pieniądze. Jak wynika z danych Transplant Quebec, przez ostatnie pięć lat doszło do zdumiewającego wzrostu przypadków pobrania narządów. Znaczna część z nich pochodzi od osób zabitych w trakcie tzw. procedury wspomaganego samobójstwa.

Kanadyjska agencja otrzymała „rekordową liczbę” – 854 skierowań na pobranie narządów w 2022 r., z czego aż 15 procent pochodziło od ofiar MAiD (Medical Assistance in Dying: medycznie wspomaganej śmierci – red.). Liczba ta stanowi wzrost o 130 proc. w porównaniu z danymi za 2017 r.

„Praktyka poboru narządów w kontekście MAiD jest nowa. Wymaga to elastycznego podejścia do standardowych procedur stosowanych przez Transplant Québec, zwłaszcza, że dawca jest świadomy i zdolny do wyrażenia zgody” – powiedział Sylvain, dyrektor ds. pielęgniarstwa i partnerstw zewnętrznych w Transplant Québec Lavigne.

Wesprzyj nas już teraz!

Mimo, iż eutanazja to praktyka celowego pozbawienia życia, Martin Bouchard, dyrektor wykonawczy Transplant Quebec, liczy na spopularyzowanie śmiercionośnej metody. W jego opinii, rozszerzenie warunków dopuszczalności do „zabiegu” stanowi doskonałą okazję do zwiększenia liczby przeszczepów narządów.

„Jest to nie tylko okazja do zwiększenia liczby dawców narządów w Quebecu, ale także niesamowita okazja, aby umożliwić większej liczbie osób skorzystanie z przeszczepu” – powiedział. Jego zdaniem, decydując się oddanie narządów przed zakończeniem swojego życia, „nadają sens swojej chorobie, ratując życie innych ludzi”.

Eutanazja w Kanadzie zbiera tragiczne żniwo. W 2021 roku ponad 10 000 obywateli tego kraju zmarło w ten sposób. To 10 razy więcej niż w 2016 r., kiedy procedura została po raz pierwszy zalegalizowana. Niedawno kanadyjski rząd rozszerzył zakres MAiD dla osób cierpiących na zaburzenia psychiczne, wynikające z nieuleczalnej choroby lub borykania się z niepełnosprawnością. Obecnie ustawodawcy przyglądają się możliwości zapewnienia eutanazji cierpiącym wyłącznie na zaburzenia psychiczne.

Źródło: własne PCh24.pl / lifesitenews.com
PR

Propaganda śmierci w Kanadzie. Rząd uczy dzieci szkolne akceptowania eutanazji

Śmierć mózgu. Medyczna fikcja w służbie transplantologii

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(10)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 306 371 zł cel: 300 000 zł
102%
wybierz kwotę:
Wspieram