12 listopada 2020

Kanclerz kurii w Tarnowie pozywa ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego. Chodzi o abp. Skworca

(Ksiądz Tadeusz Isakowicz-Zaleski, zdjęcie ilustracyjne. Fot.Filip Blazejowski/FORUM)

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski otrzymał pozew od kanclerza kurii diecezji tarnowskiej. Chodzio tekst, w którym pisał o chłopcu skrzywdzonym przez jednego z kapłanów. Ks. Isakowicz-Zaleski twierdzi, że sprawę tę zatuszował bp Wiktor Skworc z Katowic.

 

Tekst ks. Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego na temat sprawy z Tarnowa opublikowany został 2 sierpnia 2020 roku. Teraz kapłan otrzymał pismo z Sądu Okręgowego w Tarnowie. Kanclerz tarnowskiej kurii, delegat biskupa tarnowskiego, pozwał ks. Isakowicza-Zaleskiego.

 

Według ks. Isakowicza-Zaleskiego bp Wiktor Skworc miałby tuszować sprawę molestowania 13-latka w latach 80. Obecny metropolita katowicki był wówczas biskupem Tarnowa. Ks. Isakowicza-Zaleskiego zdziwiło to, że do sądu pozwano „nie sprawcę, ale tego, co to opisał”, jak wyraził się w mediach społecznościowych.

 

 

W swoim tekście ks. Isakowicz-Zaleski napisał, że ks. Stanisław P., który miał molestować 13-latka, dziś przebywa w Domu Księży Emerytów, jeździ na pielgrzymki z wiernymi do Włoch, uczestniczy w uroczystościach diecezjalnych, ma też kontakt z dziećmi i młodzieżą, co dokumentują według kapłana zdjęcia.

 

Źródło: Twitter, isakowicz.pl

 

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie