31 marca 2021

Kard. Burke: Joe Biden jest w stanie apostazji. Trzeba rozważyć ekskomunikę

W przypadku prezydenta Joe Bidena trzeba rozważyć ekskomunikę. Ułatwiając mordowanie dzieci nienarodzonych oraz promując ideologię LGBT prezydent USA znalazł się niewątpliwie w stanie apostazji, stąd konieczność przemyślenia kościelnych sankcji, uważa kard. Raymond Leo Burke.

 

Były prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, kard. Raymond Leo Burke, mówił w wywiadzie dla amerykańskiej Akcji Katolickiej na rzecz Wiary i Rodziny o problemie, jaki stwarza w USA prezydent Joe Biden. Polityk podpisał ustawy, które ułatwiają zabijanie dzieci nienarodzonych i promują aborcję za granicami USA. Wsparł też rozwiązania prawne uderzające w rodzinę i wzmacniające siłę ideologii gender. W ten sposób, uważa kard. Raymond Leo Burke, znalazł się  stanie apostazji. A to oznacza, że należy rozważyć obłożenie go ekskomuniką.

 

Taka osoba, która twierdzi, że jest katolikiem, a jednocześnie jawnie, zatwardziale i agresywnie promuje taką zbrodnię, jak aborcja, znajduje się w stanie co najmniej apostazji – powiedział purpurat. – Takie działania oznaczają odsunięcie się od Chrystusa oraz od wiary katolickiej. Następnym krokiem, który trzeba rozważyć, jest kara kanoniczna, kara, która w przypadku przestępstwa apostazji byłaby ekskomuniką – dodał kard. Burke.

 

Kard. Burke jest doskonałym znawcą prawa kanonicznego. W latach 2008-2014 kierował Najwyższym Trybunałem Sygnatury Apostolskiej, czyli najwyższym organem kościelnej władzy sądowniczej. Hierarcha zaznaczył, że w przypadku polityka, który, jak Joe Biden, który zaprzecza katolickiej wierze, konieczne jest publiczne upomnienie go, a także wytłumaczenie mu, że nie może przyjmować Komunii świętej. Później trzeba wszakże rozważyć karę.

 

Choć Kościół katolicki wskazuje jasno, że aborcja, jako zamordowanie dziecka nienarodzonego, jest czynem wewnętrznie złym i zbrodniczym, prezydent USA Joe Biden zdecydowanie popiera legalne zabijanie nienarodzonych. Już w pierwszym tygodniach swojego urzędowania zobowiązał się do ułatwienia aborcji, chcąc prawnie skodyfikować decyzję amerykańskiego Sądu Najwyższego z 1973, która uznała mordowanie dzieci za legalne. Biden odwołał też tak zwaną Mexico City policy, przywracając finansowanie z budżetu USA tych organizacji, które albo same mordują, albo promują mordowanie dzieci za granicami USA.

 

Wśród amerykańskich biskupów nie ma, niestety, jedności w ocenie działań Joe Bidena. Episkopat wydał wprawdzie komunikat, w którym stanowczo potępiono jego politykę, ale część hierarchów się od tego odcięła i zrelatywizowała postępowanie Bidena. Tymczasem miliony katolików nie tylko w USA, ale na całym świecie, są zgorszone tym, że polityk podający się za katolika, a jednocześnie popierający cywilizację śmierci i ideologię gender, przystępuje regularnie do Komunii świętej.

 

Źródła: lifesitenews.com, catholicaction.org, PCh24.pl

 

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(27)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy