29 lipca 2018

Kard. Burke wspiera akcję modlitewną. „Bóg chce byśmy byli odważnymi żołnierzami”

(Kard. Raymond Burke )

Kard. Raymond Burke, były prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej, wsparł amerykańską kampanię modlitewną „Różaniec od wybrzeża do wybrzeża”. „Jesteśmy pełni odwagi, ponieważ wiemy, że nasz Pan jest z nami” – powiedział hierarcha.

 

„Nie ma wątpliwości, że żyjemy w najbardziej niespokojnych czasach” – oświadczył kard. Raymond Burke w wiadomości skierowanej do wszystkich amerykańskich katolików. „Fundamentalne prawdy o życiu ludzkim dotyczące małżeństwa i rodziny oraz o sumieniu są kwestionowane, co zagraża życiu jednostek i naszego społeczeństwa” – podkreślił. „Ale jesteśmy pełni odwagi, ponieważ wiemy, że nasz Pan jest z nami” – dodał.

 

Były prefekt Najwyższego Trybunału Sygnatury Apostolskiej zachęcił wszystkich do wzięcia udziału w akcji modlitewnej „Różaniec od wybrzeża do wybrzeża”. Inicjatywa jest amerykańską wersją polskiej akcji „Różaniec do granic”. Amerykanie zaplanowali swoją modlitwę na 7 października br.

 

Hierarcha w swoim przesłaniu do katolików żyjących w USA zwrócił uwagę na to, że Bóg chce, abyśmy współpracowali z nim i byli dobrymi i odważnymi żołnierzami. „Wezwał nas, abyśmy byli Jego żołnierzami na ziemi, pracując z Nim dla zbawienia świata i dlatego wzywam was, abyście byli dobrymi, odważnymi i wiernymi żołnierzami, przyłączając się do całego narodu w potężnej modlitwie Różańca Świętego” – zaapelował kard. Burke.

 

Organizatorzy akcji modlitewnej podkreślają, że inicjatywa ma na celu „uzdrowienie kraju i przywrócenie go do świętości”, aby „wzywać Boga przez mocne wstawiennictwo Matki Bożej Różańcowej”.

 

Oprócz kard. Raymonda Burke, inicjatywa „Różaniec od wybrzeża do wybrzeża” została poparta przez grupę amerykańskich biskupów. Wśród nich m.in. Roberta Morlino z Madison, Davida J. Malloya z Rockford, Michaela J. Sheridana z Colorado Springs, Davida A. Zubika z Pittsburgha, a także Josepha E. Kurtza z Louisville i Daniela DiNardo z Galveston-Houston.

 

„Zachęcamy naszych koordynatorów w Stanach Zjednoczonych, aby docierali do swoich kancelarii, by zachęcili swoich biskupów do zaangażowania się w naszą współpracę” – podkreśla w rozmowie z „Church Militant” jeden z organizatorów akcji modlitewnej.  

 

 

Źródło: churchmilitant.com

WMa

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie