Kard. Gerhard Ludwig Müller, były prefekt Kongregacji Nauki Wiary, stanowczo odrzuca szeroko dziś rozpowszechniane heretyckie pomysły modernistycznych teologów i hierarchów. Chodzi o udzielanie Komunii świętej protestantom oraz dopuszczenie kobiet do sakramentów święceń.
Tematy dopuszczenia protestantów do Komunii świętej oraz udzielania święceń kapłańskich kobietom są dziś bardzo ostro promowane przez modernistów w krajach zachodnich. Przodują tu Niemcy, którzy mówią zupełnie otwarcie o swoich nadziejach na wprowadzenie pełnej interkomunii z ewangelikami w 2021 roku; w ramach swojej Drogi Synodalnej chcieliby też wprowadzić najpierw sakramentalny diakonat, a później i prezbiteriat kobiet.
Wesprzyj nas już teraz!
Te ostatnie nadzieje podsyca sama Stolica Apostolska. 8 kwietnia papież Franciszek ogłosił powołanie nowej komisji, która ma zbadać sprawę diakonatu kobiet. Poprzednia komisja zakończyła pracę w 2018 roku i uznała, że na gruncie dostępnych danych nie da się wyprowadzić twierdzenia o dopuszczalności sakramentalnego diakonatu. Jednak Synod Amazoński z października 2019 roku poprosił papieża o ponowne rozpatrzenie tego zagadnienia. Decyzja Franciszka z 8 kwietnia jest odpowiedzią na tę prośbę.
Kard. Müller skomentował obie te sprawy w wywiadzie udzielonym Lotharowi Rilingerowi, niemieckiemu prawnikowi i autorowi. Rozmowę opublikowano na łamach portalu „Life Site News”.
– W sprawie przyjmowania Komunii świętej są obiektywne warunki – przypomniał purpurat.
– Trzeba być członkiem Kościoła katolickiego na mocy chrztu i wyznania wiary, nie można występować przeciwko przykazaniom Bożym swoim życiem. Dla komunii z Chrystusem i Kościołem jest kluczowe żebym akceptował doktrynę Kościoła katolickiego. W przypadku protestanckich chrześcijan tak zazwyczaj nie jest. Są ewangeliccy i reformatorscy, a w związku z tym ich credo różni się od wiary katolickiej. Kalwin i Luter nauczali, że katolicka celebracja Mszy jest ofiarną idolatrią; dzisiaj już nie mówi się tego tak brutalnie. Reformatorzy twierdzili też, że papież jest antychrystem – nie mówili, że papież ich czasów był osobiście złym papieżem, stwierdzali raczej, że papież jako taki, a zatem papiestwo jakie takie, jest antychrystem – wskazał hierarcha.
Müller powiedział, że zdaniem protestantów papież stawiał ponad Słowem Bożym samego siebie, katolickie Magisterium, biskupów i sobory.
– Co więcej reformatorzy przeczyli, że bierzmowanie, namaszczenie chorych, pokuta i święte małżeństwo są sakramentami, to znaczy środkami łaski ustanowionymi przez Chrystusa i działającymi za sprawą Ducha Świętego – dodał.
Jak przypomniał, do Komunii świętej można chodzić wyłącznie w stanie łaski i zgadzając się ze społecznością Kościoła, co oznacza akceptację wiary katolickiej zarówno co do doktryny jak i w praktyce życiowej.
Następnie kardynał odniósł się do postulatu dopuszczenia kobiet do święceń kapłańskich.
– Kobiety nie mogą być księżmi, bo jest to niemożliwe ze względu na samą naturę sakramentu święceń kapłańskich. To nie jest jakiś zwykły urząd, o który można się ubiegać. Nie można też powiedzieć, że ma się prawo zostać księdzem. Do kapłaństwa jest się powoływanym, a Jezus wezwał do siebie tych, których chciał. Mianował dwunastu uczniów jako swoich Apostołów. W historii Kościoła zawsze rozumiano to jako coś normatywnego i jako prawdę zawartą w Objawieniu, a nie jako obyczaj podatny na zmianę – pouczył purpurat.
Kardynał wskazał, że wiele kobiet chcących być kapłankami postrzega kapłańsko przez pryzmat polityki oraz prestiżu społecznego.
– Kapłaństwo tymczasem nie jest rodzajem domeny mężczyzn, która ma zostać skruszona pod znakiem emancypacji kobiet, jak to było w przypadku wielu powołań świeckich – podkreślił.
Müller dodał, że biskupi nie mają mocy zmieniania wiary i moralności zgodnie ze swoimi zapatrywaniami.
Hierarcha zaznaczył, że kobiety i mężczyźni są zupełnie równi pod względem godności ludzkiej jako dzieci Boże. Twierdzenie przeciwne byłoby po prostu herezją.
Źródło: Lifesitenews.com
Pach