Moderniści w Kościele nie mogą wygrać, mimo iż odnieśli spore medialne zwycięstwo przy okazji zakończonego niedawno synodu. Kardynał Gerhard Muller, prefekt Kongregacji Nauki Wiary podkreśla, że jest tylko jedno prawdziwe małżeństwo – sakramentalne i nierozerwalne. Dodał też, że Kościół nie zrezygnuje z negatywnej oceny aktów homoseksualnych.
Ksiądz kardynał Gerhard Müller podkreślił w rozmowie z „Naszym Dziennikiem”, że Kościół ani przed, ani w czasie, ani po synodzie nie może zmienić tego, co wypływa z nauczania Chrystusa. – W odniesieniu do małżeństwa określają to przede wszystkim słowa: „Co Bóg złączył, człowiek niech nie rozdziela – przypomniał. Zwrócił jednocześnie uwagę, że osobom rozwiedzionym Kościół nie może zaoferować czegoś innego niż to, co jest zgodne z depozytem wiary, którego jest stróżem. – A to jest oferta, która musi się mieścić w ramach wymiaru sakramentalnego. Na bazie tego trzeba szukać rozwiązań. Nie można oferować czegoś, co nie wypływa z fundamentu Ewangelii i nie jest oparte na Jezusie Chrystusie – powiedział.
Wesprzyj nas już teraz!
Katolików na całym świecie zaniepokoiły jednak głosy niektórych biskupów, jawnie sprzeczne z nauczaniem Kościoła. Kardynał Muller jednak uspokaja , że Kościół nie zmieni doktryny. – Niestety, są przedstawiciele Kościoła, a nawet biskupi, którzy dali się w jakiś sposób oślepić, na których zlaicyzowane społeczeństwo tak wpłynęło, że odciągnęło ich od tego głównego tematu czy od nauki Kościoła opartej na objawieniu. Zaczęli się zastanawiać nad różnymi możliwościami, czy to albo to byłoby możliwe, zapominając o fundamencie – wskazuje w rozmowie z „Naszym Dziennikiem” ks. kard. Gerhard Müller.
Prefekt Kongregacji Nauki Wiary potwierdza z całą wyrazistością negatywną ocenę przez Kościół aktów homoseksualnych. – Udział w takim akcie homoseksualnym nie jest dopuszczalny! I Kościół nigdy z takiej oceny nie zrezygnuje. Są one sprzeczne z prawem naturalnym i jest to grzech – podkreśla ks. kard. Müller.
Na początku tego tygodnia, przewodniczący polskiego episkopatu, ks. abp Stanisław Gądecki, powiedział, że nawet warunkowe dopuszczenie osób rozwiedzionych do Komunii Świętej wprowadziłoby duży zamęt w trzy sakramenty: małżeństwo, Eucharystię i spowiedź.
Źródło: „Nasz Dziennik”
kra