15 marca 2013

Ojciec Święty zdecydowanie opowiada się za obroną życia od poczęcia oraz jest przeciwnikiem eutanazji. Papież Franciszek w niektórych kwestiach bardzo przypomina swoich poprzedników, bł. Jana Pawła II oraz Benedykta XVI.

 

Szczególne podobieństwo znajdujemy w sferze moralnej. W 2007 roku, wtedy jeszcze jako arcybiskup Buenos Aires, kard. Jorge Mario Bergoglio nazwał aborcję „karą śmierci”. „Nie zgadzamy się na karę śmierci dla nienarodzonych dzieci, a niestety taką karę mamy w Argentynie. Dziecko poczęte na skutek gwałtu na kobiecie lub podejrzane o późniejsze choroby może zostać skazane na śmierć” – powiedział przyszły Papież.

 

Również w 2007 roku, ówczesny kardynał Bergoglio wraz z latynoamerykańskimi przywódcami Kościoła, wydał dokument „Aparecida”, w którym stwierdził, że „musimy podjąć eucharystyczną spójność”. Oznacza to, iż politycy oraz wszyscy, którzy wspierają aborcję oraz eutanazję nie mogą przystępować do Komunii Świętej.

 

Franciszek podkreślał również, że eutanazja zabija ludzi, którzy są w rzeczywistości „siedzibą mądrości społeczeństwa”.

 

 

Paweł Ozdoba

Źródło: www.breitbart.com

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie