14 września 2012

Kardynał Bertone do biskupów: bądźcie mocni!

(fot. Wulfstan / commons.wikimedia.org, licencja cc)

W trakcie seminarium dla biskupów, którzy przyjęli sakrę w ciągu ostatnich miesięcy, kardynał Bertone zachęcił do wierności i przyjęcia krytyki, jaka spotyka duchownych za odejście od ich powołania. Doroczne spotkanie dotyczące posługi duszpasterskiej biskupów zorganizowały watykańskie kongregacje.

 

W spotkaniach uczestniczyło 95 biskupów, w tym 17 ze Stanów Zjednoczonych i ośmiu z Kanady. Po raz pierwszy seminarium zostało zorganizowane w 1994 roku, tegoroczne zostało przygotowane przez Kongregację ds. Ewangelizacji Narodów, Kongregację ds. Biskupów i Kongregację ds. Kościołów Wschodnich.

 

W homilii wygłoszonej do zebranych kardynał Bertone stwierdził: – Jeśli ludzie nas krytykują, ponieważ nie przeżywamy wiernie naszego powołania i naszej misji, powinniśmy z pewnością przebadać i zmienić samych siebie – stwierdził duchowny. – Ale jeśli jesteśmy krytykowani, ponieważ nie żyjemy według kryteriów świata i chwilowej mody, musimy pozostać wiernymi Ewangelii i autentycznemu nauczaniu Kościoła – dodał.

 

10-dniowe seminarium ma być okazją do modlitwy, namysłu, rozmowy i pogłębienia rozumienia posługi biskupów.

 

 

źródło: catholicnews.com

mat

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie