29 maja 2015

Kardynał Burke: Irlandczycy gorsi niż poganie. Hierarcha wstrząśnięty wynikami referendum

(fot. REUTERS/Tony Gentile)

Kardynał Raymond Leo Burke, były szef Sygnatury Apostolskiej, obecnie patron Zakonu Maltańskiego wstrząśnięty wynikami referendum irlandzkiego w sprawie legalizacji tzw. małżeństw jednopłciowych powiedział, że Irlandczycy, którzy wypowiedzieli się wbrew woli Bożej dopuścili się czynu gorszego niż poganie.


Poganie mogli tolerować zachowania homoseksualne, ale nigdy nie odważyli się uznać homoseksualne związki za małżeństwa – mówił kardynał na spotkaniu Stowarzyszenia Newmana na uniwersytecie oksfordzkim w dniu 27 maja. Hierarcha wygłosił wykład na temat spuścizny intelektualnej papieża Benedykta XVI.

 

W zeszłym tygodniu aż 62,1 proc. Irlandczyków opowiedziało się za legalizacją tzw. małżeństw jednopłciowych. Przeciwnych takiemu rozwiązaniu było 37,9 proc. głosujących. Komentując referendum, watykański sekretarz stanu kardynał Pietro Parolin powiedział, że to „porażka ludzkości”.

 

Kościół katolicki definiuje małżeństwo jako sakramentalny związek między jednym mężczyzną i jedną kobietą na całe życie, którego zasadniczym celem jest zrodzenie i wychowanie potomstwa. „Dzieci są najcenniejszym darem małżeństwa i w dużym stopniu przyczyniają się do dobra samych rodziców” – można przeczytać w Katechizmie.

 

Kościół naucza także, że osoby homoseksualne „powinny być traktowane z szacunkiem, współczuciem i delikatnością” oraz, że homoseksualiści są „powołani do czystości”. Dlatego też akty homoseksualne są „aktami poważnej deprawacji”. Są sprzeczne z prawem naturalnym i „w żadnym wypadku nie będą mogły zostać zaaprobowane przez Kościół”.

 

W  wywiadzie udzielonym w 2013 roku kardynał Burke powiedział, że tzw. homoseksualne małżeństwa „są dziełem oszustwa, kłamstwa dotyczącego najbardziej podstawowego aspektu naszej ludzkiej natury, to jest ludzkiej seksualności”. Wskazał on, że tego typu grzeszne związki są dziełem samego szatana, który pragnie zniszczyć człowieka, rodziny i ostatecznie całe narody.

 

 

Źródło: lifesitenews.com., AS.

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie