20 sierpnia 2018

Kardynał Burke: „kultura homoseksualna” w Kościele musi zostać całkowicie wypleniona

(Kard. Burke. ALESSANDRO BiANCHI/FORUM)

W rozmowie z katolickim dziennikarzem Thomasem McKenną, kardynał Raymond Leo Burke odniósł się do problemu nękającego obecny Kościół. Jego zdaniem, wszelkie skandale związane z molestowaniem i wykorzystywaniem seksualnym nieletnich nieodzownie łączą się z problemem homoseksualizmu, w walce z którym należy podjąć radykalne kroki.

 

W świetle badań kryzysu z 2002 r., jest jasne, że większość nadużyć seksualnych dotyczyła homoseksualnego wykorzystywania chłopców w okresie dorastania (…) dzięki temu dzisiaj widać, że istnieje „homoseksualna kultura” – nie tylko wśród księży ale także wśród hierarchów, która musi zostać wypleniona do samych korzeni – zaznaczył kard. Burke.

 

Dodatkowo podkreśli, że nie można dłużej zamiatać tego problemu pod dywan. Potrzebne jest otwarte przyznanie, że Kościół zmaga się ze śmiertelnym problemem i należy podjąć stanowcze środki by temu zaradzić.

 

Nie ma potrzeby tworzenia nowego prawa (…) W Kościele od dawna mamy odpowiednie przepisy, do których należy ponownie zacząć się stosować – zaznaczył. Następnie dodał, że w kontekście niedawnych skandali, należy przeprowadzić skrupulatne śledztwo, ukarać winnych i wynagrodzić ofiarom. Nie ma innego rozwiązania.   

 

Kard. Burke wskazał, że żadna konferencja biskupów nie załatwi problemu.  Zdaniem hierarchy to papież, następca św. Piotra musi podjąć odpowiednie działania, by rozwiązać te palące kwestie. Tylko odgórne wytyczne mają siłę na nowo uzdrowić amerykański kościół.

 

Amerykański kardynał podkreślił, że w pełni rozumie obawy wierzących i nagłą utratę zaufania do przedstawicieli stanu kapłańskiego. Wskazał również, ze wszyscy jesteśmy członkami Mistycznego Ciała Chrystusa i nigdy nie możemy stracić zaufania do naszego Pana Jezusa Chrystusa, nawet w takich momentach jak ten.

 

Do skali problemu odniósł się kard. Burke: „Zderzamy się z wielkim kryzysem, dotykającym samego serca Kościoła Świętego (…) Nastąpił ogromny spadek zaufania do naszych pasterzy, które musi zostać przywrócone. Jest to podstawowe zadanie dla dzisiejszego Kościoła.” Przypomniał, że w Fatimie zostało zapowiedziane „wielkie odstępstwo od wiary” .

 

„Diabeł jest bardzo aktywny. Potrzebna jest modlitwa, post i podjęcie wielkich dzieł zadośćuczynienia.” – powiedział hierarcha.

 

Źródło: lifesitenews.com

PR

 

Czytaj również: 

 

Katolik wobec skandalu molestowania seksualnego przez duchowieństwo

 

Biskup Morlino: Musimy zaprzestać akceptacji homoseksualnych ekscesów

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie