Ideologia gender deklarując walkę z przemocą, stosuje przemoc symboliczną i realną, czego wyrazem jest chociażby konwencja Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy, której ratyfikacja niestety dokonuje się w Polsce – podkreślił kard. Stanisław Dziwisz rozpoczynając w Krakowie konferencję naukową Gender – spojrzenie krytyczne.
„Dyskusja na temat gender jest bardzo ważna, trafiła ona bowiem „pod strzechy”. Rozmawia się o tej tematyce także w środowiskach nie zajmujących się nauką. Organizatorzy debaty podejmują zagadnienie bardzo ważne i aktualne dla społeczeństwa i Kościoła. Ideologia gender jest bowiem jednym z groźnych przejawów postmodernizacji współczesnego świata. Wychodząc z fałszywych założeń antropologicznych proponuje błędną etykę i forsuje ją za pomocą praw stanowionych sprzecznego z prawem naturalnym, czyli rozumną moralnością” – zauważył ks. kard. Stanisław Dziwisz rozpoczynając konferencję Gender – spojrzenie krytyczne odbywającej się na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie.
Wesprzyj nas już teraz!
Zdaniem metropolity krakowskiego „Ideologia ta deklarując walkę z przemocą stosuje przemoc symboliczną i realną, czego wyrazem jest chociażby konwencja Rady Europy o przeciwdziałaniu przemocy, której ratyfikacja niestety dokonuje się w Polsce. Kto ma choć trochę zdrowego rozsądku nie może pozostać obojętny wobec tych zagrożeń dotyczących dzieci i młodzieży, małżeństw, rodziny i szkoły”.
Kardynał wspomniał także aktywność Jana Pawła II dotyczącą „wielkiego sporu o człowieka, który nie zakończył się wraz z upadkiem ideologii marksistowskiej”, o czym przypominał papież podczas spotkania z naukowcami 1997 w Krakowie.
– Ideologia gedner i jej zwolennicy posługujący się potęgą polityki i kultury jawią się niczym biblijny Goliat. My zaś jak Dawid, bardziej słuchamy Boga niż ludzi. W ręku zaś mamy niewielką procę rozumu i zdrowego rozsądku. Biblia jednak nie pozostawia wątpliwości kto był zwycięzcą w tej nierównej walce. Dlatego: „Nie bójcie się, jam zwyciężył świat”, mówi Pan Jezus – podsumował swe wystąpienie ks. kardynał Dziwisz.
Organizatorzy zaplanowali pięć sekcji tematycznych: Filozoficzno-kulturowe źródła genderyzmu, Gender z perspektywy prawa, Płciowość człowieka według nauk empirycznych, Filozoficzna krytyka genderyzmu oraz Inżynieria społeczna genderystów. W konferencji udział wezmą wybitni znawcy tematu z polski i zagranicy m. in. ks. dr hab. Dariusz Oko, prof. Aleksander Stępkowski oraz Gabriele Kuby.
luk