17 listopada 2018

Katolicy ze Stanów Zjednoczonych domagali się nazwania po imieniu przyczyny nadużyć obyczajowych

(Fot. Twitter/ChurchMilitant)

Do Baltimore, gdzie obradowali na swym tradycyjnym, jesiennym spotkaniu amerykańscy biskupi, przybyła także liczna grupa wiernych świeckich. Starali się oni skłonić hierarchów do wyraźnego wskazania głównej przyczyny seksualnych skandali z udziałem duchownych. „Nadszedł czas, aby biskupi rozpoznali problem istniejący w Kościele: jego homoseksualną infiltrację” – powtarzali.

 

Setki wiernych przybyły do Baltimore między innymi z Nowej Anglii, Środkowego Zachodu, Florydy, Teksasu, Kalifornii. Katolicy wspólnie modlili się, słuchali wystąpień, dawali wyraz silnemu przekonaniu, że bez położenia kresu działalności lobby homoseksualnego, nie sposób będzie pokonać kryzysu trawiącego Kościół.

 

Kiedy wrócicie do Tyler, módlcie się z tamtymi ludźmi – zwrócił się do swoich diecezjan biskup Joseph Strickland. Pobłogosławił on uczestników zainicjowanego przez Michaela Vorisa z portalu Church Militant zlotu pod hasłem Silence Stops Now  („Dość milczenia”). 

 

„Dla zgromadzonych biskup Strickland okazał się jedynym pasterzem z sercem pasterza. Jeszcze inny hierarcha był w mocny sposób obecny na spotkaniu, chociaż nie dosłownie: arcybiskup Carlo Maria Vigano” – skomentował portal Life Site News poparcie wyrażane często przez wiernych byłemu nuncjuszowi. Na przykład wtedy gdy organizator wydarzenia odczytał wezwanie skierowane przez księdza arcybiskupa do amerykańskich hierarchów – aby śmiało stawili czoła nadużyciom seksualnym wśród duchowieństwa i okazali się „odważnymi pasterzami”, nie zaś „wystraszonymi owcami”.

 

Chciałabym, aby mój biskup, Robert McElroy z San Diego, przyznał, że istotę problemu stanowi homoseksualizm, a nie klerykalizm czy nadużycia władzy – powiedziała LSN Allyson Smith, która przebyła cały kraj, aby wziąć udział w Silence Stops Now.  – Problemem jest homoseksualne drapieżnictwo, z którym trzeba się zmierzyć. Prawda o tym nas wyzwoli.

 

Biskupi, przestańcie się bać używać słowa na „H”. To kryzys homoseksualny. Przestańcie wyświęcać homoseksualistów i pozbądźcie się księży homoseksualistów, którzy są nowotworem Kościoła – mówił bez ogródek Patrick Ruane z Youngstown w Ohio.

 

Bądźcie odważni! – zachęcał hierarchów Gary Cummings z Zachodniej Wirginii. – Przywróćcie świętość swemu stanowi. Nie ma możliwości, aby jakikolwiek rodzic w Ameryce powierzył swoje dzieci seminariom, jeśli te nadal będą podążać obecną drogą – zauważył.

 

Podobne opinie wyrażało wielu innych uczestników spotkania. Podkreślali oni wielką powagę sytuacji i znaczenie sposobu, w jaki zachowają się amerykańscy hierarchowie. Zależy od tego w dużej mierze przyszła kondycja Kościoła w Stanach Zjednoczonych.

 

 

Źródło: Life Site News, Twitter.

RoM

 

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie