31 stycznia 2019

KE opublikowała dokument w sprawie przyspieszenia wdrażania Agendy 2030

(źródło: pixabay.com)

Komisja Europejska przedstawiła dokument, mający pomóc w szybszym wdrażaniu w UE oenzetowskiego programu zrównoważonego rozwoju i -przy okazji – pozbawianiu państw resztek suwerenności.

 

W ramach debaty o przyszłości Europy zainicjowanej przez białą księgę z 1 marca 2017 r., KE opublikowała dokument otwierający debatę na temat stworzenia bardziej zrównoważonej Europy do 2030 r.

Wesprzyj nas już teraz!

 

To pokłosie działań zapowiedzianych w Orędziu o stanie Unii z 2017 r., wygłoszonym przez przewodniczącego Jeana-Claude’a Junckera. Mówił on wówczas o „zdecydowanym zaangażowaniu UE w osiągnięcie określonych przez Organizację Narodów Zjednoczonych celów zrównoważonego rozwoju, w tym porozumienia klimatycznego z Paryża.”

 

Dokument: „W kierunku bardziej zrównoważonej Europy 2030” poza analizą wyzwań dla UE, przedstawia przykładowe scenariusze dotyczące przyszłości wspólnoty. Komisja chce przeprowadzić debatę o tym, w jaki sposób można osiągnąć cele Agendy 2030 i „w jaki sposób Unia Europejska może najlepiej się do tego przyczynić.”

 

Frans Timmermans, pierwszy wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, o którym węgierscy politycy mówią, że jest „ramieniem Sorosa w UE” stwierdził: – W zrównoważonym rozwoju chodzi – od początku do końca – o ludzi. Rzecz w tym, by nasza gospodarka i nasze społeczeństwo cieszyły się jednocześnie zrównoważonym rozwojem i dobrobytem. Dążymy do tego po to, byśmy mogli zachować nasz styl życia i zapewnić lepszą jakość życia naszym dzieciom i wnukom pod względem równości, zdrowego środowiska naturalnego i prosperującej gospodarki przyjaznej dla środowiska i sprzyjającej włączeniu społecznemu. Naszym zadaniem jest zadbanie o naszą planetę z myślą o wszystkich ludziach. Europa może i powinna odgrywać wiodącą rolę.

 

Jyrki Katainen, wiceprzewodniczący do spraw Miejsc pracy, Wzrostu, Inwestycji i Konkurencyjności, mówił, że celem szybszego wdrażania Agendy 2030 jest pozyskanie nowych źródeł finansowania  i stworzenie rynku dla zrównoważonych inwestycji. Poza tym zaznaczył, że Agenda służy „modernizacji społeczeństwa w sposób sprzyjający włączeniu społecznemu, popieraniu gospodarki o obiegu zamkniętym i czerpaniu korzyści z nowych technologii takich, jak sztuczna inteligencja.”

UE i Chiny – z różnych powodów – wiodą prym we wdrażaniu zrównoważonego rozwoju na świecie. Bruksela opracowała system handlu emisjami dwutlenku węgla, który chce upowszechnić globalnie, a także normy społeczne i ekonomiczne dot. standardów gospodarki o obiegu zamkniętym (np. recykling).

 

Komisja pod przewodnictwem Jeana-Claude’a Junckera uznała „zrównoważony rozwój” za priorytet. Kluczowe jednak dla szybszego wdrażania utopijnego programu, zubożającego klasę średnią i pozwalającego skuteczniej inwigilować obywateli, jest zrzeczenie się przez państwa resztek suwerenności. 

 

Pod pretekstem zapewnienia skutecznego zarządzania i spójności polityki na wszystkich szczeblach, zaproponowano trzy scenariusze wzmocnienia instytucji UE.

Pierwszy przewiduje uznanie nadrzędności wspólnej dla wszystkich krajów UE strategii Brukseli w zakresie realizacji celów zrównoważonego rozwoju. Polska np. musiałaby uznać żądania UE dot. likwidacji wszystkich kopalni węglowych. Musiałaby realizować narzucone przez Brukselę programy edukacji homoseksualnej, liberalizacji aborcji itp.

 

Drugi scenariusz przewiduje kontynuację włączania przez Komisję celów zrównoważonego rozwoju do wszystkich polityk UE, bez egzekwowania działań od państw członkowskich, przynajmniej na pewnym etapie.

 

Trzeci wariant zakłada większy nacisk na działania zewnętrzne przy jednoczesnej konsolidacji obecnych ambicji w zakresie zrównoważonego rozwoju na szczeblu UE.

 

Po przyjęciu 5 września 2015 r. przez Zgromadzenie Ogólne Narodów Zjednoczonych Agendy Zrównoważonego Rozwoju 2030, KE zaproponowała 22 listopada 2016 r. dokument pt. „Kolejne kroki w kierunku zrównoważonej przyszłości Europy.” Nakreśliła w nim działania, które UE podejmie, aby zrealizować założenia Agendy 2030.

 

W specjalnym komunikacie z 2016 r. Komisja zapowiedziała uruchomienie platformy, skupiającej polityków wysokiego szczebla na czele z wiceprzewodniczącym Fransem Timmermansem. Platforma powstała w 2017 r. i służy przyspieszeniu działań w zakresie osiągania celów zrównoważonego rozwoju.

 

13 września 2017 r. przewodniczący Komisji w liście intencyjnym dołączonym do Orędzia o stanie Unii zapowiedział opublikowanie dokumentu, otwierającego debatę pt. „W kierunku zrównoważonej Europy 2030, ” co też uczyniono 30 stycznia 2019 roku.

 

Eurokraci realizujący program zrównoważonego rozwoju wskazują, że konieczne jest przyjęcie szeregu regulacji, utrudniających konsumpcję mięsa, korzystanie z aut z silnikami spalinowymi (zmiana wzorców konsumpcji). Mówią o konsekwentnym prowadzeniu polityki proimigracyjnej, zwiększania i  wprowadzaniu nowych „podatków ekologicznych,” zagęszczaniu miast, upowszechnianiu monitoringu, „zrównoważonego rolnictwa” (GMO II generacji), kontrowersyjnych, często nieetycznych badaniach w zakresie biotechnologii z wykorzystaniem procedur techniki edycji genów, indoktrynacji dzieci, wzmacnianiu pozycji kobiet i walce z dyskryminacją z jakiegokolwiek powodu.

 

Źródło: ec.europa.eu

AS 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 55 930 zł cel: 500 000 zł
11%
wybierz kwotę:
Wspieram