13 marca 2023

„Kenia jest bogobojnym krajem”. Episkopat mocno przeciwko forowaniu LGBT przez Sąd Najwyższy

(fot. Konferencja Biskupów Katolickich Kenii)

Kenijscy biskupi wystosowali apel do Sądu Najwyższego, domagając się uchylenia wydanego niedawno wyroku faworyzującego osoby z zaburzeniami seksualnymi. Orzeczenie to jest, jak podkreślają, niekonstytucyjne i niemile widziane przez naród kenijski, który wciąż szanuje prawo Boże.

Chodzi o kuriozalne orzeczenie Sądu Najwyższego Kenii, który uznał, że tworzenie organizacji propagujących ideologię homoseksualno-genderową jest rzekomo legalne, podczas gdy prawo w tym kraju uznaje za nielegalne same akty sodomskie. Wyrok zapadł stosunkiem 3 do 2 głosów, pod nieobecność dwóch sędziów.

„Orzeczenie wywołało oburzenie wśród kenijskich prawodawców, przywódców religijnych i innych, którzy twierdzą, że posunięcie to przyczyni się do normalizacji homoseksualizmu w kraju i umożliwi ustanowienie organizacji pozarządowych pro-LGBT, niszcząc w ten sposób kulturę Kenii” – relacjonuje Louis Knuffke na łamach serwisu LifeSiteNews.

Wesprzyj nas już teraz!

Jak obecnie przekonują biskupi w swoim apelu „Kenia jest krajem bogobojnym” i „wychodząc z tego założenia, uznajemy, iż Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i kobietę”. Episkopat przytoczył cytaty z Pisma Świętego świadczące, iż homoseksualizm jest grzechem przeciwko naturze, co znajduje swoje potwierdzenie zarówno w prawie, jak i w przekonaniach Kenijczyków. Wyraźnie podkreślili przy tym właśnie fakt, iż prawo rozpoznaje związki homoseksualne jako „rażącą nieprzyzwoitość”, wyraźnie „sprzeczną z porządkiem natury”.

Odwołali się także do Konstytucji, która stanowi, iż „rodzina jest naturalną i podstawową komórką społeczeństwa oraz niezbędną podstawą ładu społecznego i cieszy się uznaniem i ochroną państwa”. Wezwali przy okazji rząd, aby pamiętał o „konstytucyjnej odpowiedzialności i moralnym obowiązku obrony i chronienia rodziny przed ideologią LGBTQ+ i innymi zagrożeniami”.

„Nie można powoływać się na zasady szacunku i niedyskryminacji w celu wspierania prawnego uznania związków osób tej samej płci. Różnicowanie osób lub odmawianie uznania społecznego lub świadczeń jest niedopuszczalne tylko wtedy, gdy jest sprzeczne ze sprawiedliwością” – czytamy w liście.

Kenijscy biskupi nie mają wątpliwości, że tego typu działania niechybnie doprowadzą do „rozkładu tkanki moralnej naszego społeczeństwa, instytucji małżeństwa i rodziny oraz przyszłych pokoleń”. „Normalizacja tych związków uczyni moralność subiektywną; jednak moralność jest obiektywnym aspektem wszechświata” – dodali.

Źródło: lifesitenews.com

FO

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 60 592 zł cel: 500 000 zł
12%
wybierz kwotę:
Wspieram