6 czerwca 2016

Kibice jak krzyżowcy? Policjanci polit-poprawności zaniepokojeni

(Fot. mirror.uk)

Angielscy kibice podczas piłkarskich mistrzostw Europy we Francji będą przebierać się w stroje krzyżowców. Fakt ten wzbudził niepokój stróżów politycznej poprawności i multikulturalizmu.

                         

Na łamach internetowej strony telewizji BBC opublikowany został apel o to, by kibice chcący przywdziewać stroje średniowiecznych rycerzy walczących o odzyskanie Ziemi Świętej z rąk muzułmanów, wzięli pod uwagę uczucia wyznawców islamu, żydów i ateistów. „Czy jest błędem przebieranie się za krzyżowca podczas piłkarskich meczów reprezentacji Anglii?” – zastanawia się autor. Martwi się on perspektywą widoku białych tunik z czerwonym krzyżem na piersiach.

Podobny niepokój okazali przedstawiciele Caabu, organizacji działającej na rzecz porozumienia arabsko-brytyjskiego. – Mamy nadzieję, że muzułmanie nie będą urażeni, aczkolwiek mogą znaleźć się tacy których może to dotknąć – stwierdził jej dyrektor, Chris Doyle.

Nie zdarzyło się, aby jakikolwiek kraj poczuł się urażony takimi przebraniami i teraz też tak być nie powinno – oświadczył natomiast założyciel angielskiego ugrupowania kibicowskiego „London England Fans”.

Przebieranie się w charakterystyczne stroje i barwy należy do stałych obyczajów kibiców, chcących odróżniać się od zwolenników innych drużyn.

RoM

polsatnews.pl / bbc.com, metro.co.uk, mirror.co.uk

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie