7 marca 2018

Kiedy zatrzymanie aborcji i wypowiedzenie genderowej konwencji? Beata Szydło kluczy

(Źródło: TVP1/ Warto rozmawiać)

Choć władze w Polsce dostrzegają szkodliwość zideologizowanych zapisów przyjętej konwencji antyprzemocowej, to nie widać chęci, by ją wypowiedzieć. Podobny brak odwagi widoczny jest w przypadku wprowadzenia zakazu aborcji eugenicznej. Była premier Beata Szydło zdaje się rozwiała wątpliwości co do tego jak w tych kwestiach zachowa się PiS.

 

Goszcząca w programie Jana Pospieszalskiego „Warto rozmawiać” b. premier Beata Szydło unikała jasnych odpowiedzi na pytania o dalsze losy zarówno konwencji antyptrzemocowej, jak i obywatelskiego projektu #ZatrzymajAborcję. Widać było wyraźnie, że tego rodzaju decyzje – mimo składanych deklaracji – nie przyjdą łatwo partii rządzącej.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Premier Szydło pytana o konwencję antyprzemocową najwyraźniej zgadzała się z Janem Pospieszalskim, że projekt ten jest ideologiczny, a zdefiniowana w nim przemoc i jej źródła upatrywane są m.in. w religii, tradycji, kulturze czy stereotypach, że konwencja niebezpiecznie ingeruje w wychowanie dzieci, zbyt mocno wkraczając w uprawnienia rodziców, narzucając zideologizowny przekaz.

 

Jednak pytana o wypowiedzenie konwencji, Beata Szydło przyznała tylko, że wpisuje się ona doskonale w sposób myślenia, który obowiązuje w większości w UE… i właściwie na tym temat zakończyła.

 

Za to premier przypomniała ubiegłoroczne obchody jubileuszu przyjęcia traktatów rzymskich. Wówczas to w deklaracji, pod którą miały podpisać się wszystkie państwa, pojawił się zapis ideologizujący przekaz, odwołujący się do gender. Polski rząd nie chciał podpisać tak brzmiącego dokumentu, negocjował i odniósł – jak relacjonowała Beata Szydło – sukces. Zapis został zmieniony.

Niestety, konwencja antyprzemocowa nadal obowiązuje, ale o tym była premier najwyraźniej mówić nie chciała.

 

Beata Szydło pytana była też o projekt obywatelski ustawy #ZatrzymajAborcję, który ugrzązł w komisji sejmowej. Premier odpowiedziała, iż ma nadzieję, że wniosek zostanie wkrótce skierowany do „końcowych prac parlamentarnych” i zostanie on przyjęty.

 

To jest projekt, który w moim rozumieniu ma ogromne znaczenie i kto wie czy nie będzie tak przełomowy jak nasz program rodzina 500+, jeżeli chodzi o rozumienie pewnych kwestii związanych z wychowaniem i opieką nad dziećmi niepełnosprawnymi – oceniła.

 

Jak dodała, politycy często boją się podejmować trudne decyzje i kalkulują co się opłaci, ale – jak tłumaczyła – taka jest polityka. – Czasem trzeba impulsu i odwagi, by podjąć decyzję, która wydaje si być trudna, a potem okazuje się decyzją przełomową – powiedziała.

 

Beata Szydło przypomniała w tym kontekście o przyjętym programie „Za Życiem”, który „nie jest doskonały”, ale to był pierwszy krok i przyznała, że na pewno „potrzebna nam jest jeszcze ta determinacja i odwaga by kontynuować tę misję”.

 

Premier Szydło wyznała też, że jej mąż pracuje z niepełnosprawnymi dziećmi i stąd też ona sama ma z nimi kontakt. – To są wspaniali, młodzi ludzie. Oni pokazali mi przede wszystkim, że jeżeli się ich kocha, że jeżeli da się im szansę, to oni są w stanie zrobić naprawdę bardzo wiele, ale przede wszystkim obdarzać nas wszystkich miłością, oni są wspaniali – zakończyła emocjonalnie, uciekając od jasnej deklaracji dotyczącej dalszych losów obywatelskiego projektu likwidującego aborcyjną przesłankę eugeniczną.

 

Źródło: TVP

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij

Udostępnij przez

Cel na 2025 rok

Nie zwalniamy w walce o katolicką Polskę! Wesprzyj PCh24.pl w 2025 roku i broń razem z nami cywilizacji chrześcijańskiej!

mamy: 55 930 zł cel: 500 000 zł
11%
wybierz kwotę:
Wspieram