9 stycznia 2019

Kobiety narzędziem terroru w rękach dżihadystów. Państwo Islamskie werbowało „Lwice Allaha”

(fot.Emerentian)

Państwo Islamskie chciało stworzyć dżihadystyczną brygadę kobiet. Miała ona działać na terenie Hiszpanii. Werbowano do niej muzułmanki z Hiszpanii, Maroka i Chile. Grupie nadano nazwę „Lwice Allaha”.

 

O działaniach dżihadystów z IS poinformował madrycki dziennik ABC. Kobiety były werbowane głównie przez internet. Za rozwój brygady kobiet – terrorystów odpowiadali dwaj dżihadyści z Maroka. Jeden z nich rezydował w Melilli, północnoafrykańskiej enklawie Hiszpanii. Ich starania udaremniły dwie policyjne operacje z 2014 i 2016 roku.

 

Z ustaleń dziennika wynika, że większość zwerbowanych kobiet trafiało przez Hiszpanię do oddziałów Państwa Islamskiego. Często wykorzystywane były tam w charakterze niewolnic seksualnych. Kobiety te w większości miały arabskie korzenie, wiele pochodziło z Maroka.

 

Służby szacują, że IS zwerbowało w Hiszpanii co najmniej 23 kobiet. Kierowane one były na Bliski Wschód. Były przerzucane przez turecko-syryjską granicę. Łącznie grupa miała zwerbować 220 obywateli Hiszpanii, w tym czterech nieletnich. Wszyscy wyjechali, by walczyć po stronie Państwa Islamskiego i Frontu al-Nusra do Syrii oraz Iraku. Werbunek – mimo policyjnej akcji – wciąż trwa. Terroryści koncentrują się na młodych muzułmanach, którzy łatwo się radykalizują.

 

Źródło: tvp.info

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie