„12 stycznia 2022 sędzia Sądu Apelacyjnego w Płocku – Jan Swaczyna – podtrzymał wyrok uniewinniający trzy działaczki LGBT, które dopuściły się profanacji wizerunku Matki Bożej Jasnogórskiej”, donosi zycierodzina.pl. Trójka kobiet odpowiedzialnych za stworzenie grafiki przedstawiającej NMP Częstochowską w tęczowej aureoli, jak informuje portal, mogła liczyć na usprawiedliwiający i przychylny ton rozpatrującego sprawę. „Sędzia nie rozpatrzył w ogóle czynu i jego okoliczności, ale zajął się jego usprawiedliwianiem”, twierdzi zespół medialny Fundacji Życie i Rodzina.
Sąd Rejonowy w Płocku rozstrzygnął proces apelacyjny w sprawie trzech kobiet odpowiedzialnych za stworzenie wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej w tęczowej aureoli i rozklejanie go na ulicach miasta, w tym na śmietnikach i toaletach przenośnych. Oskarżone aktywistki środowiska LGBT, Elżbieta P., Anna P. i Joanna G zostały ponownie uniewinnione. „Dzisiejszy wyrok to pozwolenie na szykanowanie i dyskryminację katolików przez środowiska szerzące homoideologię”, komentowała Kaja Godek z fundacji „Życie i Rodzina”. Organizacja zapowiedziała kasację i skierowanie sprawy do Sądu Najwyższego.
Według doniesień zespołu medialnego Życie i Rodzina, środowa rozprawa „nie miała(…) zbyt wiele wspólnego z rzetelnym procesem i opieraniem się na faktach”. Po tym, jak oskarżone o obrazę uczuć religijnych działaczki zadeklarowały, że ich celem nie było urażenie katolików, sąd uznał, że do niego nie doszło. Jak informuje zespół medialny fundacji, rozstrzygający sędzia, jak podczas poprzedniego procesu, nie zasięgnął w tej sprawie opinii biegłych. Nie poprosił również o wystawienie jakiejkolwiek ekspertyzy odnośnie profanacji. „Sędzia nie rozpatrzył w ogóle czynu i jego okoliczności, ale zajął się jego usprawiedliwianiem”, podsumowują członkowie fundacji.
Źródła: zycierodzina.pl
FA