28 sierpnia 2017

Kolejny islamski zamach. Na skutek wybuchu samochodu-pułapki zginęło 13 osób

(Zdjęcie ilustracyjne. Fot. wikimedia.org)

13 zabitych i 18 rannych – oto efekt niedzielnego zamachu wykonanego przy użyciu samochodu-pułapki. Do krwawego zajścia doszło w prowincji Helmand w południowym Afganistanie. Ofiarami zamachowców stali się afgańscy żołnierze oraz cywile.


Do tej pory żadna z organizacji terrorystycznych nie przyznała się do przeprowadzenia zamachu. Głównym podejrzanym są jednak talibowie, którzy w tym rejonie cyklicznie przeprowadzają podobne ataki na cywili. W środę samobójca zabił 7 osób, a ponad 40 poważnie ranił.

 

Helmand nazywane jest bastionem talibów. Wynika to z faktu, iż niemal 80 proc. jednostki terytorialnej opanowane jest przez to fundamentalistyczne ugrupowanie islamskie. Od Laszkargah talibów dzieli niecały kilometr, przez co stolica prowincji zmaga się z nieustannymi atakami.

 

Działania talibów nie pozostają bez echa na arenie międzynarodowej. W zeszłym tygodniu prezydent Stanów Zjednoczonych, Donald Trump, przedstawił strategię prowadzenia i zakończenia wojny trwającej w Afganistanie. Zakłada ona m.in. bardziej zaciekłe walki z fundamentalistami, którzy zajęli ogromne połacie terenu po tym, gdy międzynarodowa koalicja opuściła w 2014 roku terytorium walk.

 

 

Źródło: rmf24.pl
om

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie