20 kwietnia 2021

Komisja Europejska popiera zakaz chowu klatkowego. Ma to poprawić „dobrostan zwierząt”

(fot. Pixabay)

„Europejska inicjatywa obywatelska w sprawie zakazu chowu klatkowego ma duże szanse na poparcie przez Brukselę”, informuje wtorkowa „Rzeczpospolita”.

Dziennik przypomina, że już w 2018 roku ruszyła zapoczątkowana przez fundację Compassion in World Farming europejska inicjatywa obywatelska „Koniec epoki klatkowej” pod którą podpisało się prawie 1,4 mln osób z całej Unii Europejskiej. Dokument został przekazany Komisji Europejskiej, która przyjęła go z aprobatą.

Mamy wiele funduszy unijnych, które można wykorzystać na odchodzenie od chowu klatkowego na rzecz alternatywnych metod hodowli. Jest pełne poparcie Komisji dla takiej transformacji – zadeklarował cytowany przez „Rzeczpospolitą” Janusz Wojciechowski, unijny komisarz ds. rolnictwa.

Mięsożerca. Wróg numer jeden || CAŁY FILM

Gazeta zaznacza, że nie wiadomo jeszcze, kiedy mogłoby by dojść do realizacji tego pomysłu i jakie będą tego koszty.

Sceptyczny wobec idei zakazu chowu klatkowego jest były wicepremier i minister gospodarki Janusz Piechociński, związany z PSL. – Zakaz może oznaczać spadek produkcji żywności w Unii i wzrost importu z krajów, które nie przejmują się tak losem zwierząt – oświadczył.

Z badań, które przytacza dziennik wynika, że dla 94 proc. mieszkańców Europy ochrona dobrostanu zwierząt jest ważna, a według 82 proc. zwierzęta te trzeba lepiej chronić.

Źródło: „Rzeczpospolita”

TK

 

Ks. Bortkiewicz na premierze „Mięsożercy”: weganizm to już nie dieta, tylko oferta ideologiczna

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(9)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie