2 maja 2017

Korea Południowa z systemem obrony przeciwrakietowej. To odpowiedź na działania Pjongjangu

(Kim Dzon Un obserwujący wystrzelenie rakiety. Fot. Kyodo/MAXPPP/FOUM )

Rozmieszczony na terenie Korei Południowej amerykański system obrony przeciwrakietowej już działa. THAAD osiągnął „wstępną gotowość przechwytującą”. Takie działania Seulu, to odpowiedź na próby rakietowe sąsiada z północy.

 

Rozmieszczenie elementów systemu THAAD Korea Południowa i Stany Zjednoczone uzgodniły w lipcu 2016 roku. System jest odpowiedzią na podejmowane przez północnokoreańskie władze kolejne testy rakiet balistycznych. Działaniom Seulu sprzeciwiają się Chińczycy, którzy mówią o naruszeniu równowagi bezpieczeństwa w regionie. Obawiają się oni, że amerykański system osłabi zdolności operacyjne ich rakiet.

 

Zadaniem systemu THAAD jest przechwytywanie i niszczenie rakiet krótkiego i średniego zasięgu w ostatniej fazie ich lotu. Elementy tarczy zostały zainstalowane na dawnym polu golfowym w południowym regionie Seongju.

 

Korea Północna, mimo międzynarodowych sprzeciwów, kontynuuje swoje próby z rakietami balistycznymi. Służby wywiadowcze ostrzegają także, że Pjonjang szykuje się do szóstego już testu nuklearnego.

 

Źródło: tvp.info

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie