16 lutego 2020

Ks. Dariusz Kowalczyk SJ: zagłosuję na Hołownię jedynie kiedy kontr-kandydatem będzie Biedroń

(Szymon Hołownia, fot. Lukasz Dejnarowicz/FORUM)

„Uderzenie się w piersi, oczywiście, tylko wzmocniło przekaz: Głosuję na Hołownię. Nie mogę mierzyć się popularnością z o. Szustakiem, ale gdyby się ktoś pytał, to ja bym na Hołownię zagłosował tylko wtedy, kiedy jego jedynym kontr-kandydatem byłby Biedroń” – skomentował polityczną deklarację o. Adama Szustaka, ks. Dariusz Kowalczyk SJ, dziekan Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Gregoriańskiego w Rzymie.

 

Jakiś czas temu popularny w sieci dominikanin zadeklarował swoje poparcie w tegorocznych wyborach prezydenckich dla Szymona Hołowni. W następstwie burzy medialnej jaka przetoczyła się w polskim środowisku katolickim, o. Adam Szustak OP nagrał kolejny film, w którym przeprasza za „upolitycznianie kanału” na platformie YouTube.

 

Jednocześnie nie wycofał swojego poparcia dla niezależnego kandydata, który – przedstawiając się jako katolik – zapowiedział utrzymanie tzw. kompromisu aborcyjnego, podpisanie ustawy o związkach partnerskich oraz wyraził się przychylnie na temat metody zapłodnienia pozaustrojowego.

 

zamieszanie wokół słów dominikanina skomentował na Facebooku ks. Dariusz Kowalczyk SJ:

 

„O. Szustak wyznał, że zagłosuje na Hołownię. Potem uderzył się w piersi, że jako ksiądz nie powinien tego mówić. Uderzenie się w piersi, oczywiście, tylko wzmocniło przekaz: Głosuję na Hołownię. Nie mogę mierzyć się popularnością z o. Szustakiem, ale gdyby się ktoś pytał, to ja bym na Hołownię zagłosował tylko wtedy, kiedy jego jedynym kontr-kandydatem byłby Biedroń”.

 

 

W kwestii aborcji Hołownia starł się dzisiaj z partią Razem, która na swoim Twitterze przedstawiła go jako kandydata opowiadającego się za „zaostrzeniem prawa do aborcji”. Kandydat kategorycznie odżegnał się od takiej postawy, jednoznacznie stwierdzając swoje poparcie dla obecnej sytuacji prawnej, a partii Razem zarzucił kłamstwo. W odpowiedzi, administratorzy twitterowego konta Razem, odpowiedzieli: „To nie kłamstwo, ale niewiedza. W błąd nas wprowadziła notka z Pańskiego bloga, gdzie wprost Pan napisał o tym, że jest za zaostrzeniem prawa do aborcji”.

 

Źródło: Facebook.com / twitter.com

PR

 

***

 

Szymon Hołownia jest Ambasadorem Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ

 

Jakie niebezpieczeństwa niosą plany globalistów możesz przeczytać TUTAJ. 

 

Agenda 2030. Zrównoważony rozówj depopulacji.

 

Polska chce być prymusem Agendy 2030. Zobacz co przygotowuje rząd!

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie