15 grudnia 2019

Ks. prof. Paweł Bortkiewicz: porównania aborcji do holocaustu jest jak najbardziej uzasadnione

(źródło: telewizja wPolsce.pl)

Porównania aborcji do holocaustu może użyć każdy człowiek, który ceni po prostu życie człowieka i który chce zaprotestować przeciwko śmierci niewinnego człowieka, niezależnie od tego, jakiej jest narodowości, rasy, religii i ile ma miesięcy, dni czy lat. Dlatego porównanie tych cierpień i porównanie tych śmierci jest bardzo uzasadnione – podkreślał ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz w felietonie z cyklu „Myśląc Ojczyzna” na antenie Telewizji Trwam i Radia Maryja.

 

Ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz zauważył, że takich porównań używali już w przeszłości wielcy święci Kościoła Katolickiego jak św. Matka Teresa z Kalkuty czy św. Jan Paweł II. W jego ocenie haniebnym jest sugerowanie, że tego typu zestawienie jest antysemityzmem. – Dlaczego ono ma być antysemickie? Nie wiem, tego po prostu nie wiem – zaznaczył.

 

Duchowny przypomniał, że przez zwolenników i wyznawców ideologii gender płód nie jest uznawany za człowieka. – Autorzy gender nie ukrywają, że za ideologią, którą prezentują, kryje się bardzo konkretny projekt polityczny, projekt destrukcji życia narodowego, tożsamości kulturowej, destrukcji samego człowieka – musimy przestać myśleć o Polsce jako o czymś stabilnym i wymagającym ochrony, i pomyśleć o niej jako o pewnym, etycznym projekcie; sposobie na urządzenie życia ludzi różniących się od siebie. Ma to być taki projekt etyczny, w którym liczą się tylko prawa aborcjonistek. W tej etyce nie ma antropologii, w której płód to człowiek, a człowiek to owoc miłości małżeństwa. A przecież miłość to jest coś więcej niż tylko doznanie przyjemności z racji popędu seksualnego – mówił ks. prof. dr hab. Paweł Bortkiewicz.

 

Na takie projekty dewastacji narodu, dewastacji ludzkiego życia, dewastacji pojęcia człowieka, dewastacji dziecka i miłości nie może być w żadnym wypadku zgody – dodał.

 

Źródło: radiomaryja.pl

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie