3 kwietnia 2020

Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski dla PCh24: zaprezentujmy palmy na balkonach, w oknach, w ogródkach. To też jest wyznanie Wiary!

(Alina Zienowicz Ala z / Public domain)

Czy tegoroczna Niedziela Palmowa z powodu pandemii koronawirusa pozbawiona zostanie tradycyjnego, wielobarwnego wymiaru? Wiele zależy od nas! Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski w rozmowie z PCh24 sugeruje, by zaprezentować palmy w oknach, na balkonach czy w ogródkach. – To też jest wyznanie Wiary! – zauważa.

W Niedzielę Palmową w kościołach wielu krajów całego świata odbywają się spotkania młodych ludzi. W Polsce znamy zwyczaj tworzenia palm, które są święcone. Nie raz mamy do czynienia z przepięknymi oraz ogromnymi palmami powstałymi za sprawą wysiłku wielu osób – mówi ks. Isakowicz-Zaleski.

W tym roku jednak nie ma możliwości procesji z palmami, ale zachęcam, by – jeżeli ktoś wykonał palmę albo obecnie tworzy ją w domu z dziećmi – zaprezentować palmę na zewnątrz: na balkonie, w oknie, w ogródku. To też jest wyznanie Wiary. Ta palma przypomina nam bardzo ważne wydarzenie, jakim był wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy – przypomina kapłan.

Zadbajmy więc, by nietypowa sytuacja występująca w trakcie tegorocznego Wielkiego Tygodnia i Świąt Paschalnych nie tylko nie odbiła się na wymiarze duchowym, ale także na pięknych polskich zwyczajach.

 

MWł

 

 

Polecamy także nasz e-tygodnik.

Aby go pobrać wystarczy kliknąć TUTAJ.

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie