12 lipca 2018

Księżna Meghan zadowolona z wyniku referendum aborcyjnego w Irlandii

(Meghan Markle. FOT.By Northern Ireland Office/Wikimedia)

Serwis Lifesitenews.com podaje, że księżna Sussex Meghan Markle miała wyrazić zadowolenie z wyniku aborcyjnego referendum w Irlandii. Informację potwierdziła senator Catherine Noone z rządzącej partii Fine Gael.

 

Jak wynika z informacji serwisu Lifesitenews.com oraz wpisów w serwisie Twitter senator Catherine Noone, księżna Meghan Markle miała poprzeć aborcyjne referendum w Irlandii, którego wynik otworzył drogę do legalizacji zabijania dzieci nienarodzonych. Głosowanie dotyczyło kwestii zniesienia tzw. „Ósmej poprawki” i przyniosło efekt zadowalający liberalną część opinii publicznej.

 

Książę Harry razem ze swoją małżonką księżną Meghan po raz pierwszy wzięli wspólnie udział w oficjalnej zagranicznej podróży. Podczas spotkania w rezydencji brytyjskiego ambasadora w Dublinie, księżna Sussex rozmawiała z politykami i osobami zaangażowanymi w przygotowanie irlandzkiego referendum dot. aborcji. To właśnie wtedy księżna Meghan Markle miała przyznać, że śledziła referendum aborcyjne z zainteresowaniem i była zadowolona z jego rezultatu. Sprawę przedstawiła na Twitterze irlandzka senator Catherine Noone.

 

Informację skomentował królewski biograf Robert Lacey, który powiedział „Daily Beast”, że księżna Markle ma uzasadnione oczekiwania do zachowania prywatności, szczególnie podczas nieoficjalnych rozmów. Dodał również, że jego zdaniem od „nowoczesnego władcy” można oczekiwać popierania aborcji. Brytyjskie media starały się potwierdzić informacje o poparciu przez księżną wyników referendum w Irlandii, ale Pałac Buckingham nie zdecydował się na udzielenie odrębnego komentarza.

 

 

Źródło: LifeSiteNews.com

WMa

 

 

Zobacz także:

 

Polonia Christiana nr 50. Nie zabijaj!

 

Polonia Christiana 50

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie