13 września 2021

Kto uniknie podwyżek cen prądu, a kto je sfinansuje? Minister środowiska zdradza szczegóły

(pixabay.com)

Przygotowaliśmy projekt przepisów dotyczących ochrony odbiorców wrażliwych przed podwyżkami cen energii, przedstawiliśmy Radzie Ministrów i teraz czekamy na wpis do wykazu prac legislacyjnych rządu – powiedział w poniedziałek na antenie Radia PLUS minister klimatu i środowiska Michał Kurtyka.

Kurtyka zapowiedział, że projekt w sprawie cen prądu jest gotowy, a same przepisy mają na celu powstrzymanie „skokowego wzrostu cen energii”. – Będziemy kierować nasze działania na odbiorcę wrażliwego, zagrożonego ubóstwem energetycznym, a więc takiego, którego udział kosztów energii w dochodzie rozporządzalnym wynosi mniej więcej 10 proc. – zadeklarował.

Szukamy sposobu, aby połączyć to z wiedzą, w jakim budynku ta osoba mieszka. Wiedzę o tym mają miejskie i gminne ośrodki pomocy społecznej – stwierdził polityk.

Wesprzyj nas już teraz!

W rozmowie nie zabrakło również rządowej propagandy sukcesu. Kurtyka powiedział m.in., że liczba osób zagrożonych ubóstwem energetycznym spadła w Polsce w ciągu ostatnich 10 lat z ponad 10 proc. do ok. 6 proc. – Mniej więcej taka grupa może liczyć na pomoc – zapowiedział.

 

Źródło: Radio PLUS, tvp.info

TK

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(19)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy