Fundacja “Jeden z nas” zwróciła się do kandydatów do Parlamentu Europejskiego wszystkich komitetów wyborczych z listą pytań na temat kluczowych zagadnień składających się na postawę określaną mianem pro-life.
„Jako uczestnicy największego w Europie ruchu społecznego zwracamy się do wszystkich kandydatów z listą pytań dotyczących postawy, jaką przyjmą w stojących przed nimi wyzwaniach politycznych. Jako wyborcy mamy prawo wiedzieć, czy osoby, które będą nas reprezentować w Brukseli, szanują i będą chcieli chronić tych najbardziej bezbronnych” – piszą pomysłodawcy kwestionariusza “Kandydat pro-life”.
Wesprzyj nas już teraz!
Ankieta składa się z 13 pytań w trzech kategoriach: Bioetyka i godność osoby, Wolność i prawa człowieka, Polityka i społeczeństwo. Kandydatów do PE pyta się m.in. o to, czy będą głosować przeciwko finansowaniu z budżetu UE programów i instytucji zapewniających bądź rozszerzających dostęp do aborcji albo realizacji i rozwijania procedury “in vitro”.
Jak zapewniają pomysłodawcy przedsięwzięcia, kwestionariusz został ściśle dopasowany do kompetencji i realnych działań Parlamentu Europejskiego, który nie ma uprawnień do ingerowania w prawo i politykę poszczególnych państw dotyczącą obszarów zdrowia bądź edukacji, a jednak nie pozostaje wobec tych spraw obojętny zarządzając olbrzymimi funduszami oraz przyjmując rezolucje będące narzędziem presji politycznej.
Na stronie internetowej www.wybory.jedenznas.pl zamieszczono wyniki (w skali od 0 do 100) kandydatów, którzy zdecydowali się już ujawnić przed obywatelami swoje standardy etyczne w kwestiach kluczowych dla kompetencji Europarlamentu.
Fundacja “Jeden z nas” została powołana w Krakowie 2 sierpnia 2013 r. by kontynuować i wspierać dzieło rozpoczęte przez inicjatywę “Jeden z nas” prowadząc długofalową działalność edukacyjną i medialną. Inicjatywa “Jeden z nas” to pierwsza w historii ogólnoeuropejska kampania na rzecz ochrony życia każdego człowieka od poczęcia do naturalnej śmierci.
W 2013 r. niemal 2 mln obywateli Unii Europejskiej złożyło swój podpis pod postulatem dotyczącym zatrzymania finansowania ze środków unijnych aborcji i doświadczeń na ludzkich embrionach. Wkrótce postulat będzie rozpatrywany przez organy UE.
Źródło: KAI
pam