19 kwietnia 2021

„Kwestia realizacji zrównoważonego rozwoju ma ogromne znaczenie”. Prezydent Duda spotkał się z Młodzieżową Radą Klimatyczną

(fot. YouTube / Prezydent.pl)

Chcemy, aby nasz przemysł się przekształcał, ale mamy bagaż z czasów, gdy nie byliśmy państwem w pełni suwerennym i nie decydowaliśmy o kierunkach rozwoju – mówił w poniedziałek prezydent Andrzej Duda podczas spotkania z przedstawicielami Młodzieżowej Rady Klimatycznej.

Prezydent przypomniał, że w najbliższy czwartek i piątek weźmie udział w wirtualnym szczycie klimatycznym zwołanym przez prezydenta USA Joe Bidena.

W dalszej części spotkania z Młodzieżową Radą Klimatyczną Andrzej Duda podkreślił, że „kwestia ochrony klimatu, kwestia zachowania świata w jak najlepszym stanie dla przyszłych pokoleń, a więc kwestia realizacji zrównoważonego rozwoju, która wynika z naszej konstytucji, (…), ma ogromne znaczenie”.

Stawiamy sobie bardzo ambitne cele, jeśli chodzi o ochronę klimatu. Chcemy, żeby nasz przemysł się przekształcał. Niestety dźwigamy na sobie bardzo poważny bagaż. Chociaż już ponad 30 lat minęło od 1989 roku, kiedy wyszliśmy zza żelaznej kurtyny, kiedy zmienił się w Polsce ustrój, to jednak trzeba pamiętać, że wcześniej przez ponad 40 lat od 1945 roku tak naprawdę nie byliśmy państwem, w którym władze czy społeczeństwo decydowało w pełnym tego słowa znaczeniu o kierunkach rozwoju – mówił prezydent.

Źródło: PolskieRadio24.pl

TK

Dekarbonizacja Polski to nie jest dziejowa konieczność, ale działanie przeciwko polskiemu interesowi narodowemu. Już kilka tysięcy Polaków podpisało petycję STOP DEKARBONIZACJI skierowaną do Prezydenta Andrzeja Dudy z apelem o obronę polskiej suwerenności i nie uległ presji energetycznych oligarchów. Petycję można podpisać TUTAJ

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(18)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy