30 kwietnia 2016

Lech Wałęsa wyznaje: nie jest żydem, ale chciałbym wywodzić się z narodu wybranego

Były prezydent zaktywizował się ostatnio na swoim oficjalnym profilu na Facebooku. Tym razem napisał, że chciałby być…żydem. Zapewnił również, że „nie jest obrzezany” i „od zawsze jest praktykującym katolikiem”.

 

Pod jednym ze zdjęć były prezydent został zapytany przez internautę o swoje rzekome pochodzenie żydowskie. „Panie Lechu chciałem się zapytać czy to prawda czy nie? {173. Lech Wałęsa – Lejba Kohne} Nazwiska autentyczne (rodowe)” – spytał użytkownik.

 

Wałęsa zdecydował się odpowiedzieć internaucie i zadeklarował: nie jestem żydem.

 

Z przykrością informuje , że dziesięć pokoleń sprawdzały , różne źródła , poza moją wiedzą i zgodą , przysyłając mi anonimowo wyniki i nigdy w mojej rodzinie nie było krwi żydowskiej , co przyjmuję z ubolewaniem ,daję słowo ,gdybym był kawalerem i młodszym naprawił bym ten błąd historyczny L Wałęsa – napisał były prezydent (pisownia org.)

 

Jak zapewnił „nie jest obrzezany” i „od zawsze jest praktykującym katolikiem”.

 

„Ja chciałbym wywodzić się z Narodu wybranego ,ale nie dane to mi było ,szkoda przywłaszczać niczego nie będę” – zakończył wpis.

 

 

 

Źródło: FB/TV Republika

luk

 

 

 

 

 

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie