17 kwietnia 2020

Lek zamiast masowych szczepień. Brazylia na tropie receptury zwalczającej COVID-19

(źródło: pixabay.com)

Brazylijscy naukowcy opracowali formułę leku, który zwalcza chorobę powodowaną przez koronawirusa. Specyfik osiąga dużą skuteczność przy niskich skutkach ubocznych. Będzie testowany w maju. Czy opracowanie leku sprawi, że pęd do zaszczepienia całej populacji nieco zmaleje?

 

Lek został opracowany w laboratorium w Sao Paulo. Jego badania wykazały, że ma on 94-procentową skuteczność w zwalczaniu koronawirusa. Równocześnie środek powoduje niewiele i niedolegliwe skutki uboczne.

 

Niebawem mają ruszyć testy specyfiku na osobach chorych na koronawirusa. Badania będą prowadzone w siedmiu placówkach szpitalnych na grupie 500 osób zakażonych koronawirusem. Brazylijczycy planują, że testy nad lekiem ruszą w maju i potrwają przynajmniej miesiąc.

 

Naukowcy nie podali nazwy nowego specyfiku. Zapewne jest to znana substancja, bo powodem nieujawnienia nazwy były obawy o jej masowy wykup. Dotąd Brazylia prowadziła testy kliniczne z chlorochiną. Zostały one przerwane, bo okazało się, że lek w zbyt wysokiej dawce powoduje arytmię serca. 

 

Warto pamiętać, że z ostatnich deklaracji Łukasza Szumowskiego, ministra zdrowia wynika, że w Polsce walka z koronawirusem będzie trwała do czasu opracowania skutecznej szczepionki, a co ca tym idzie zastosowania jej na szeroką skalę. Czy opracowanie skutecznego leku zmieni ten scenariusz?

 

Źródło: naszdziennik.pl

MA

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie