9 kwietnia 2013

Lewacy organizują „imprezy” po śmierci Thatcher. Doszło do burd i starcia z policją

(fot.London News Pictures )

Przeciwnicy polityki Margaret Thatcher zorganizowali wczoraj w nocy festyny, ciesząc się ze śmierci premier Wielkiej Brytanii. Na festynach doszło do burd.

 

Lewacy wyszli na ulice w Glasgow, londyńskiej dzielnicy Brixton oraz w Bristolu – mieście zachodniej Anglii. Uczestnicy pikiety popijali alkohol tworząc towarzyską atmosferę.

 

Gdy po jakimś czasie policja wezwała zgromadzonych do rozejścia się, zaczęli rzucać butelkami. Podpalili też kilka pojemników na śmieci. Zamaskowani uczestnicy „imprezy” malowali na murach napisy.

 

Pikietujący deklarowali się jako przeciwnicy reform premier Margaret Thatcher, której polityka zmierzała do ograniczenia rozbudowanych świadczeń socjalnych państwa. Celem „Żelaznej Damy” była walka z państwem kierującym się socjalistycznymi regułami gospodarczymi.

 

 

Źródło: interia.pl

ged

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie