15 maja 2013

Biskupi, którzy 9 maja wydali oświadczenie, w którym zaapelowali do rządu litewskiego, aby nie podpisywał konwencji Rady Europy o zapobieganiu przemocy wobec kobiet.

 

Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej, została utworzona w Stambule w maju 2011r. Biskupi zauważyli, że art. 4 traktatu wprowadza do litewskiej ustawy antydyskryminacyjnej, jako kategorię: „orientację seksualną” i „tożsamość płciową”.

Wesprzyj nas już teraz!

 

Natomiast art. 12 tego samego dokumentu, zobowiązuje narody do „promowania zmiany w społecznych i kulturowych wzorcach zachowań kobiet i mężczyzn w celu zwalczania uprzedzeń, zwyczajów, tradycji i wszelkich innych praktyk, które stereotypowo traktują role kobiet i mężczyzn”. Biskupi zauważyli, że ten punkt może doprowadzić do tego, iż litewskie tradycje kulturowe i religijne będą postrzegane, jako zagrożenie dla kobiet.

 

Obawy biskupów wywołał również art. 14, który nakazuje „przełamywać stereotypowe myślenie o rolach płci”. Ten fragment Europejskiej Konwencji zobowiązałby do zmiany treści przekazywanych dzieciom i młodzieży na wszystkich poziomach edukacji, co może utorować drogę do promocji homoseksualizmu i ideologii gender.

 

Do tej pory Europejską Konwencję o zapobieganiu i zwalczaniu przemocy wobec kobiet i przemocy domowej ratyfikowało kilka krajów. Są wśród nich: Portugalia, Albania i Czarnogóra. Aby weszła w życie, musi zostać ratyfikowana przez 10 państw, w tym co najmniej 8 wchodzących w skład Rady Europy.

 

 

 

Źródło: www.catholicculture.org

Paweł Ozdoba

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(0)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie

Udostępnij przez

Cel na 2024 rok

Bez Państwa pomocy nie uratujemy Polski przed planami antykatolickiego rządu! Wesprzyj nas w tej walce!

mamy: 310 361 zł cel: 300 000 zł
103%
wybierz kwotę:
Wspieram