Dzisiaj

Łódź: Bluźniercza wystawa. Obrażono Matkę Bożą, śp. Jana Pawła II, prezydentów Polski

(fot. Damianwiszowaty12 / Wikipedia)

W Łodzi można oglądać obsceniczne zdjęcia, które obrażają Matkę Bożą, św. Jana Pawła II i prezydentów Polski.

Co można było zobaczyć na wystawie w Galerii Off Piotrkowska w Łodzi? Trudno to nawet opisywać. Wystarczy powiedzieć, że zestawiono tam pornograficzne przedstawienia organów płciowych z różańcem, wizerunkiem św. Jana Pawła II, wizerunkiem Matki Bożej, polską flagą, wizerunkami polskich prezydentów czy samolotu Tu-156M.

Wystawa jest pokazywana od 11 czerwca w łódzkiej galerii. To „dzieła” Marcelo Zammenhoffa (a właściwie: Piotra Wygachewicza z Łodzi). Całość nosi tytuł „Archiwum Regresywne”, a „Wagina Polska” to jeden z elementów wystawy. Rzecz ma być rzekomo podsumowaniem najciekawszego dorobku i autorską dokumentacją fotograficzną Zammenhoffa/Wygachewicza. Jak zachwala galeria, chodzi między innymi o „estetykę lotniczą, ważne problemy społeczne, prowokacje czy mistyfikacje”. Całość ma nie być pozbawiona wątków metafizycznych.

Wesprzyj nas już teraz!

Wystawa odbywa się w ramach cyklicznej imprezy Fotofestiwal. Współorganizatorem Fotofetiwalu jest… Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Resort poinformował jednak, że nie wspierał finansowo wystawy Zammenhoffa/Wygachewicza ani w ogóle nie był o niej poinformowany.

„Wystawa „Archiwum Regresywne” nie była przedmiotem ani elementem wniosku złożonego do MKDNiS (…) Wystawa powstała w ramach otwartego Programu Miasto, który stanowi niezależną część programu Fotofestiwalu i nie jest finansowana z dotacji MKDNiS. Każdy przypadek łamania prawa powinien być przedmiotem działania powołanych do tego organów” – podało ministerstwo.

Co bardzo smutne, niektóre nominalnie prawicowe portale informując o tej sprawie… publikują obsceniczne zdjęcia, tym samym w sposób bardzo poważny przykładając się do psucia kultury medialnej.

Źródła: tysol.pl, niezalezna.pl

Pach

Wesprzyj nas!

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów.

Udostępnij
Komentarze(16)

Dodaj komentarz

Anuluj pisanie
Więcej komentarzy

Udostępnij przez