Na łamach „L’Osservatore Romano” opublikowano przedmowę biskupa Francesco Savino do książki o skandalicznym tytule: „Droga Krzyżowa gejowskiego chłopaka”. (wł, „Via Crucis di un ragazzo gay”). Autorem pracy jest Luigi Testa, który pracuje jako wykładowca prawa na Uniwersytecie Bocconi w Mediolanie oraz na Uniwersytecie Insubria w Varese pod Mediolanem. Książka została wydana również po niemiecku przez eklezjalne środowiska progejowskie.
Luigi Testa od lat angażuje się w aktywizm LGBT i określa się mianem „geja”. Pisze regularnie do lewicowych dzienników „Domani” oraz „Il Fatto Quotidiano”. W 2021 roku zbierał podpisy pod petycją o legalizację homomałżeństw we Włoszch.
Biskup, który napisał wstęp do książki, jest ordynariuszem diecezji Cassano all’Jonio w Kalabrii. Jego poprzednikiem był tam bp Nunzio Galantino, którego papież Franciszek umieścił w 2013 roku w Konferencji Episkopatu Włoch w funkcji sekretarza, jako „swojego człowieka”. Galantino w 2017 roku twierdził, że reformacja Marcina Lutra była „wydarzeniem Ducha Świętego”.
Wesprzyj nas już teraz!
Savino jest obecnie wiceszefem Konferencji Episkopatu Włoch.
Zdjęciem, jakim opatrzono publikację w L’Osservatore Romano w sieci, jest wizerunek dwóch półnagich mężczyzn, którzy pomagają trzeciemu, już w pełni ubranemu, niosącemu krzyż. Można mówić o dość oczywistym nawiązaniu do ulubionych przez środowiska LGBT półnagich wizerunków.
W swoim wprowadzeniu biskup Savino sugeruje, że homoseksualizm jest czymś dobrym. Stwierdza, że mamy „o wiele głębiej rozwijające się rozumienie seksualności, które jest bogatsze, bardziej wolne i bardziej otwarte niż to, które miało tradycyjne społeczeństwo”. Pisze, że jako Kościół stoimy też przed ryzykiem by – uwaga „obawiać się dobra, które może wyrosnąć z relacji człowieka do jego własnego ciała”, a w istocie powinniśmy to po prostu „przyjąć”. Hierarcha wskazuje też, że „Kościół będzie albo inkluzywny, albo nie będzie go wcale”.
Bp Savino powołał się na Synod o Synodalności, który pozwala jakoby na odkrycie zupełnie nowych perspektyw w obszarze „największej intymności ochrzczonych, to znaczy w wymiarze afektywnym”.
Mówiąc krótko: przedświąteczna promocja homoseksualizmu idzie pełną parą.
Źródło: Katholisches.info
Pach